TRICO dla Volkswagena T7 i ID Buzz

05 sty 2023

TRICO, producent piór wycieraczek, został dostawcą piór, które są fabrycznie montowane przez Volkswagenach w modelach T7 i ID Buzz. Nowe modele Volkswagena otrzymają od TRICO zarówno przednie jak i tylne pióra.

Nowe Volkswageny T7 i ID Buzz opuszczają linie produkcyjne z piórami wycieraczek TRICO typu „X1”. Pióra te zostały już wcześniej zatwierdzone przez grupę VAG i z powodzeniem są wykorzystywane jako wyposażenie oryginalne w wielu innych modelach niemieckiego koncernu. Są także dostępne dla klientów rynku wtórnego pod nazwą handlową TRICO ExactFit® (modele przeznaczone do konkretnych pojazdów).

VW T7 to hybrydowy van, a ID Buzz – van elektryczny, który w wielu krajach (w tym w Irlandii i w Danii) został już „Samochodem Roku”. Oba auta są przykładem nowych, przyjaznych dla środowiska, zaawansowanych technologicznie pojazdów, które wkraczają na rynek motoryzacyjny. TRICO ExactFit® to także produkt nowej generacji gwarantujący wysoką skuteczność oczyszczania i doskonałą widoczność, co w oczywisty sposób poprawia bezpieczeństwo jazdy.

Wycieraczki TRICO ExactFit® nie tylko dobrze się prezentują, ale także skutecznie oczyszczają szybę. Ich elementem konstrukcyjnym jest oryginalna belka wykonana w technologii Memory Curve Steel®, która zapewnia maksymalny kontakt pióra z szybą i równomiernie rozkłada jego nacisk. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w samochodach z mocno wyprofilowanymi przednimi szybami, czyli tam, gdzie tanie zamienniki oryginalnych wycieraczek nie spełniają swojego zadania i pozostawiają smugi lub nieoczyszczone pola. Producent zadbał także o kompatybilność z rozwiązaniami fabrycznymi. Wycieraczki ExactFit® pasują także do innych modeli samochodów. Bardzo łatwo się je montuje, ponieważ są wyposażone w „inteligentne” złącza. Gama TRICO ExactFit® jest produkowana w rozmiarach od 14″/350 mm do 32″/800 mm, a zatem odpowiada na bardzo dużą część zapotrzebowania rynkowego.

– Pióra wycieraczek są tak istotnym elementem bezpieczeństwa, że producenci i kierowcy potrzebują wyłącznie takich produktów, którym mogą zaufać. W związku z tym cieszymy się, że wybór Volkswagena padł właśnie na TRICO. To dla nas zaszczyt, że możemy rozszerzyć naszą długoterminową współpracę z VAG w zakresie dostaw zarówno przednich, jak i tylnych piór wycieraczek. Każdy zna doskonałą jakość Volkswagena i jesteśmy dumni, że możemy być związani z tak wybitnym producentem. TRICO produkuje pióra wycieraczek od ponad 100 lat, co jest najlepszym potwierdzeniem naszych zdolności inżynieryjnych i innowacyjności. Jesteśmy zachwyceni, że Volkswagen – tak jak wielu innych producentów – dostrzega to i ufa TRICO wykorzystując nasze wycieraczki do swoich najnowszych pojazdów. Zaopatrując producentów samochodów na pierwszy montaż, nie zapominamy o naszych klientach z rynku wtórnego. Opisywany wzór wycieraczek jest dostępny także w sieciach dystrybucji niezależnej, co jeszcze bardziej wzmacnia naszą pozycję w sektorze aftermarketu – powiedział Sam Robinson, Group Brand & Marketing Manager (Europe) firmy TRICO.

Zostaw Komentarz