TRW Electric Blue z nagrodą za innowacyjność

21 lis 2019

 

Klocki TRW Electric Blue zostały wyróżnione podczas międzynarodowych targów Equip Auto, zdobywając nagrodę za innowacyjność w kategorii „Elementy wyposażenia pojazdu i części zamiennych”.

 

Klocki hamulcowe przeznaczone specjalnie do pojazdów elektrycznych i hybrydowych zostały wprowadzone na rynek przez ZF Aftermarket we wrześniu 2018 roku. Cechują się one wysokim współczynnikiem tłumienia hałasu i obniżoną emisją pyłu powstającego podczas hamowania. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy ofertę klocków TRW Electric Blue rozszerzono tak, że dziś ZF Aftermarket osiąga w Europie pokrycie 92% rynku samochodów hybrydowych i 97% samochodów elektrycznych.

Innowacyjność koncernu ZF została uhonorowana nagrodą Equip Auto International Innovation Award przede wszystkim za portfolio produktów TRW Electric Blue skierowane na szybko rozwijający się rynek pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Firma ma jednak w ofercie również moduły hybrydowe, hybrydowe skrzynie biegów typu plug-in oraz napędy elektryczne do pojazdów elektrycznych, w tym elektronikę i sterowanie systemów. Elektryfikacja układu napędowego jest bowiem ważnym kierunkiem rozwoju dla niemieckiego producenta.

Dywizja ZF Aftermarket została zaangażowana już na wczesnym etapie w rozwój przyszłościowych technologii motoryzacyjnych. Pozwala to na wdrażanie pionierskich rozwiązań na rynku aftermarketowym. Jednym z nich są pierwsze na świecie klocki hamulcowe do pojazdów elektrycznych i hybrydowych, które pomagają wyraźnie zredukować hałas i wibracje powstające podczas hamowania. Klocki hamulcowe TRW Electric Blue są dostarczane z odpowiednimi akcesoriami zapewniającymi szybki i łatwy montaż.

– Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym partnerom ten innowacyjny produkt do niemalże wszystkich pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Europie – od Tesli, przez Nissana Leaf, aż po Toyotę Prius – komentuje Helmut Ernst, dyrektor ZF Aftermarket.

Zostaw Komentarz