Trzy jasne nowości
w gamie Philips Xperion

30 maj 2023

Philips rozbudowuje swoją gamę bezprzewodowych lamp warsztatowych Xperion. Niedawno dołączył do niej podwieszany pod maskę, Xperion 6000 Under-Bonnet. Teraz debiutują mniejsze modele – Xperion 6000 Penlight i Xperion 6000 Headlight.

 

Lampy warsztatowe Philips Xperion tworzą kompletną ofertę obejmująca zarówno „klasyki”, czyli doświetlające lampy do trzymania w dłoni, jak też rozwiązania niekonwencjonalne, pozwalające doświetlić całe stanowisko pracy lub jego fragment. Niezależnie od dokonanego wyboru, użytkownik otrzymuje produkt przystosowany do pracy w trudnych warunkach. Wszystkie lampy z rodziny Xperion mają solidne obudowy spełniające wymagania norm IP65 oraz IK07, a zatem cechuje je podwyższona wytrzymałość na wstrząsy, kurz i zawilgocenie. Kolejna wspólna cecha to charakterystyczna, jaskrawa kolorystyka. Dzięki niej lampy nie gubią się tak łatwo jak szare lub czarne, które dość łatwo przez roztargnienie można pozostawić pod maską samochodu klienta. Warto w tym miejscu podkreślić fakt, że kolorowe obudowy wbrew pozorom nie chłoną warsztatowych zanieczyszczeń, więc po zakończeniu pracy można je łatwo oczyścić.

W linii Xperion Philips postawił ponadto na bardzo wysoką jakość światła. Użytkownik ma także duże możliwości „zarządzania nim”. W wybranych modelach można regulować zarówno jasność jak też skupienie wiązki. Inną ciekawą opcją jest funkcja „auto” aktywująca lampę czujnikiem ruchu. Na listę innowacji wpisać również nalezy dostępną, w niektórych lampach funkcję Find My Device, czyli praktyczny lokalizator. Większość lamp z rodziny Xperion może pełnić funkcję powerbanku, a jedna (konkretnie Flood Audio) jest także wyposażona w głośnik Bluetooth.

Wszystkie lampy z rodziny Xperion mają praktyczne uchwyty. To przemyślana kombinacja haczyków i magnesów, zaprojektowana odpowiednio dla każdego modelu. Każdy Xperion został wyposażony także w wysokiej jakości akumulator, który wystarcza – w zależności od wersji lampy oraz intensywności świecenia – od 4,5 do nawet 12 godzin.

Długopisowy Xperion 6000 Penlight

Będąca nowością lampa Philips Xperion 6000 Penlight to mała, ale zaskakująco mocna, „długopisowa” lampka inspekcyjna. Zapewnia 200 lumenów w trybie “Boost”. W trybie „Eco” (100 lumenów) podwaja się czas pracy baterii do 5,5 godziny. Możliwy jest jeszcze trzeci, specjalny tryb do pracy z bliska (120 lumenów). Lampa Penlight z powodzeniem może pracować jako dodatkowe, niezależne źródło światła – ma magnetyczny obrotowy klips, dzięki któremu można ustawić i zabezpieczyć latarkę w celu oświetlenia powierzchni i mieć dwie wolne ręce.

Czołowy Xperion 6000 Headlight

Nowoczesna, lekka a jednocześnie bardzo wydajna lampa czołowa Philips Xperion 6000 Headlight, która również jest nowością, potrafi wygenerować wiązkę światła o mocy 300 lumenów. Innowacyjnym rozwiązaniem tego modelu jest tryb panoramiczny. Po jego wybraniu wiązka o kącie 220° świeci nawet 70 metrów przed użytkownikiem. Podobnie jak w Xperion 6000 Penlight, model Headlight może świecić w trybie pracy z bliska. W tym przypadku obrotowy moduł świetlny kieruje intensywne światło o mocy 120 lumenów dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Co więcej, zintegrowany czujnik ruchu dzięki dwukrotnemu machnięciu ręką przed lampą pozwala na jej włączenie lub wyłączenie – nie trzeba już odkładać narzędzi i szukać włącznika.

Teleskopowy Xperion 6000 Under-Bonnet

Lampa Xperion 6000 Under-Bonnet w ofercie firmy Philips znajduje się od niedawna. Służy do oświetlania całej komory silnikowej. Jej szkieletem jest teleskopowy uchwyt rozsuwający się na dwie strony, na łączną szerokość do 2,08 metra! Dzięki temu lampę Xperion 6000 Under-Bonnet można podwiesić pod maskami większości modeli osobowych, dostawczych czy ciężarowych. W trybie boost, Philips Xperion 6000 Under-Bonnet emituje bardzo mocną wiązkę światła o mocy 1200 lumenów. Jej temperatura barwowa (5800 K) została dobrana tak, aby zapobiegać zmęczeniu oczu. Możliwe jest płynne zmniejszenie natężenia światła aż do trybu eco (120 lm). Dzięki zainstalowaniu czujnika obecności, Xperion 6000 Under-Bonnet  może pracować w trybie ciągłym lub włączać i wyłączać się automatycznie reagując na obecność osób znajdujących się w zasięgu lampy. Urządzenie zasila akumulator o pojemności 5200 mAh, który w zależności od wyboru trybu pozwala na pracę od 3 do nawet 20 godzin.

Zostaw Komentarz