Trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac

16 wrz 2023

Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży. Zmiany w nazewnictwie produktów Mobil Delvac – marki o blisko 100-letniej tradycji – mają pomóc w sprawniejszym dopasowaniu produktu smarnego do potrzeb poszczególnych grup klientów. Niezależnie czy są nimi właściciele flot pojazdów ciężarowych, maszyn rolniczych czy innych pojazdów do zastosowań komercyjnych.

Wraz z nowym nazewnictwem olejów Mobil Delvac pojawiły się nowe etykiety na opakowaniach. Bez zmian pozostały natomiast właściwości tych produktów smarnych i szeroki wachlarz aprobat. Ogłoszone zmiany nie mają też wpływu na cennik olejów Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend.

– Od prawie 100 lat Mobil Delvac odpowiada na potrzeby właścicieli pojazdów użytkowych. Dlatego cieszymy się, że możemy zaproponować naszym klientom odświeżone portfolio marki Mobil Delvac. Niezależnie od tego czy firma posiada starsze pojazdy czy najnowszy sprzęt, Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend ułatwiają wybór właściwego produktu – mówi Conor Wilkinson z ExxonMobil.

Wprowadzając nową architekturę marki Mobil Delvac, ExxonMobil połączył nowe kategorie olejów silnikowych Ultra, Modern i Legend z potrzebami właścicieli różnych grup pojazdów:

  • Oleje Mobil Delvac Ultra są przeznaczone do silników najnowszej generacji, wymagających najwyższej ochrony i maksymalnej wydajności. Do głównych zalet olejów silnikowych Mobil Delvac Ultra należą długie okresy między wymianami, doskonała ochrona przed utlenianiem i korozją, długookresowa kontrola gromadzenia się osadów i zużycia oraz doskonałe właściwości w niskich temperaturach. Przykładem oleju z nowej kategorii jest Mobil Delvac Ultra 5W-30 Ultimate Protection V2, który stopniowo zastąpi Mobil Delvac 1 LE 5W-30.
  • Mobil Delvac Modern to oleje opracowane z myślą o pojazdach wprowadzonych do eksploatacji w ciągu minionej dekady, wymagających zaawansowanej ochrony silnika i jego osprzętu. Oleje z kategorii Mobil Delvac Modern cechuje m.in. wysoka stabilność termiczna i oksydacyjna, skuteczna ochrona przed zużyciem i kontrola lepkości oraz zaawansowane właściwości myjące i dyspersyjne. Po wprowadzeniu zmian olej Mobil Delvac MX ESP 15W-40 zostanie zastąpiony przez Mobil Delvac Modern 15W-40 Full Protection, a Mobil Delvac XHP ESP 10W-40 przez Mobil Delvac Modern 10W-40 Advanced Protection.
  • Mobil Delvac Legend jest kategorią olejów przeznaczonych do starszych silników. Skierowana jest do właścicieli kilkunastoletnich i starszych pojazdów, oczekujących wysokiej ochrony przez produkt smarny od renomowanej marki. Oleje silnikowe Mobil Delvac Legend to produkty o zaawansowanej formulacji, dobrych parametrach lepkości i wysokiej odporności na korozję i utlenianie. Przykładem zmiany jest wprowadzenie nazwy Mobil Delvac Legend 1330 dla dotychczasowego oleju Mobil Delvac 1330.

– Najnowsze zmiany w architekturze marki są dowodem naszego ciągłego inwestowania w rozwój produktów i traktowania olejów silnikowych Mobil Delvac jako wartości dodanej dla firm, których priorytetem jest utrzymanie biznesu w ruchu – podkreśla Nicole Brombin z ExxonMobil.

Nowa oferta olejów Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend jest już dostępna u autoryzowanych dystrybutorów olejów silnikowych Mobil w Polsce.

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz