Trzy oleje i płyn

10 lut 2021

Na rynek trafiają właśnie trzy nowe oleje silnikowe, które powiększą gamę produktów linii Texaco Havoline ProDS. Oprócz nich firma Chevron, do której należy marka Texaco, wprowadza do swej oferty całkowicie nowy płyn do dwusprzęgłowych przekładni typu mokrego.

 Trzy nowe oleje silnikowe zostały zatwierdzone przez producentów samochodów i wprowadzone na rynek w ramach linii produktów Texaco Havoline ProDS.

I tak aprobatę Renault uzyskały Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20 i Texaco Havoline RN SAE 5W-30, które opracowano z uwzględnieniem zaawansowanej technologii dodatków, aby spełnić wymagania francuskiego producenta aut dotyczące niskiej emisji i oszczędności paliwa. Jednocześnie Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20 korzysta z technologii mid SAPS zaprojektowanej, aby zapewnić najlepszą ochronę katalizatorów i filtrów cząstek stałych, pomagając przy tym zmniejszyć ogólną emisję szkodliwych substancji. Olej ten może być eksploatowany w każdych warunkach pogodowych, a jego duża płynność w niskich temperaturach wspomaga szybką cyrkulację i przyczynia się do ochrony elementów silnika przed zwiększonym zużyciem podczas zimnego rozruchu.

Również Texaco Havoline ProDS RN SAE 5W-30 wspomaga długotrwałą ochronę silnika przed zużyciem i korozją, jednocześnie chroniąc komponenty przed szkodliwymi osadami.

Trzecim z nowych olejów jest Texaco Havoline ProDS V SAE 0W-30, zatwierdzony przez Volkswagena i odpowiedni do użytku w szerokiej gamie samochodów VW, Audi oraz lekkich samochodów dostawczych.

Wszystkie oleje Havoline ProDS firmy Texaco korzystają z technologii Deposit Shield i zostały opracowane tak, aby przylegać do ruchomych części silnika, zapewniając im dodatkową ochronę przed zużyciem, nawet przy warstwie o grubości zaledwie 2 mikronów. Twórcom olejów Texaco Havoline ProDS postawiono również zadanie, aby zapobiegły one tworzeniu się szkodliwych osadów węglowych i zmniejszały korozję powstałą na skutek gazów wydechowych, które mogą z czasem znacznie zmniejszyć wydajność silnika.

Texaco Fuels and Lubricants poszerza również gamę swych produktów o całkowicie nowy płyn do przekładni, stworzony specjalnie do pojazdów wyposażonych w dwusprzęgłowe przekładnie typu mokrego. Texaco Havoline DCT Fluid, opracowywany z myślą o wydajności w warunkach dużych obciążeń i ochronie komponentów przed wżerami i zacieraniem, łączy syntetyczne oleje bazowe z wysokowydajnym systemem dodatków. Ma dzięki temu zagwarantować skuteczną ochronę kół zębatych, łożysk i sprzęgieł przez cały okres eksploatacji płynu. Pomaga też zoptymalizować moment obrotowy, jednocześnie eliminując drżenie skrzyni biegów. Płyn ten jest odpowiedni do wszystkich przekładni DCT ze sprzęgłem mokrym i trafia na rynki europejskie z aprobatami takich producentów jak BMW czy Volkswagen.

 

Zostaw Komentarz