Turbo Test Duo, czyli wyważarka do rdzeni oraz maszyna do kalibracji turbosprężarek w jednym

14 cze 2021

W najbliższych latach można się spodziewać wzrostu zapotrzebowania na usługi polegające na diagnostyce, naprawach, regeneracji i regulacji turbosprężarek. Polska firma CIMAT ma w tej dziedzinie wiele do zaproponowania warsztatom, które chciałyby się  zająć taką działalnością.

 

Jeszcze trochę i samochody bez turbosprężarki staną się prawdziwą rzadkością. W pojazdach napędzanych silnikami Diesla urządzenie to od wielu już lat jest w zasadzie standardem, w autach benzynowych też stosuje się je często, w dodatku jego popularność stale rośnie. Wpłynęły na to m.in. stale zaostrzane normy emisji spalin, które sprawiają, że producenci samochodów coraz chętniej sięgają po downsizing, który nierozerwalnie wiąże się z użyciem turbosprężarek właśnie.

Wszystko to sprawia, że do 2025 roku, spodziewany wzrost rynku turbosprężarek na świecie wyniesie blisko 10 procent. Liczba samochodów z turbosprężarkami w najbliższych latach będzie zatem systematycznie rosła, co oznacza, że wzrastać też będzie rynek napraw tych urządzeń. Szczególnie, że są one dość wrażliwe na zaniedbania w regularnym serwisowaniu pojazdu, a zwłaszcza nieprzestrzeganie terminów wymiany oleju oraz stosowanie olejów o nieodpowiednich parametrach i jakości. Dla warsztatów samochodowych oraz zakładów zajmujących się naprawami i regeneracją podzespołów stwarza to możliwość poszerzenia gamy świadczonych usług, a tym samym i dodatkowego zarobku.

Ci, którzy z szansy tej chcieliby skorzystać, mogą uzyskać wsparcie od polskiej firmy CIMAT, która jest częścią Grupy Burke Porter, światowego lidera w zakresie projektowania i produkcji zaawansowanych maszyn testowych. CIMAT proponuje wprowadzenie w branżę diagnostyki,  regeneracji i regulacji turbosprężarek od „a do z”, oferując źródło finansowania, kompletne wyposażenie oraz profesjonalne szkolenia z technologii napraw.

Gama wyważarek produkowanych przez CIMAT obejmuje wiele typów urządzeń, z których na szczególna uwagę, ze względu na swą wszechstronność, zasługują maszyny z serii Turbo Test DUO. Łączą one bowiem możliwości diagnostyczne maszyny przepływowej Turbo Test z wysokoobrotową wyważarką do rdzeni (VSR) w jednym korpusie. Jest więc to propozycja skierowana zwłaszcza w stronę tych warsztatów, które korzystają z gotowych rdzeni turbosprężarek. Dzięki połączeniu wyważarki wysokoobrotowej do rdzeni i urządzenia do badania i regulacji turbin ze zmienną geometrią warsztaty mogą wszak zaoszczędzić miejsce oraz pieniądze.

Urządzenie umożliwia również obsługę elektronicznie sterowanych i programowanych siłowników zaworów upustowych oraz układów zmiennej geometrii turbosprężarek, a aktualizowana na bieżąco baza danych parametrów turbosprężarek pozwala klientom sprawdzać i regulować niemal wszystkie turbosprężarki samochodów osobowych i ciężarowych obecnych na rynku.

Przedstawiając nieco bliżej argumenty dlaczego warto zainteresować się bliżej urządzeniem Turbo Test Duo, należy wskazać na następujące punkty:

 • Maszyna do dynamicznego ustawienia zmiennej geometrii,
 • Centrum regeneracji składające się z urządzeń docenionych przez producentów turbosprężarek, przeznaczonych na pierwszy montaż,
 • Możliwość kalibracji przy nominalnych obrotach pracy,
 • Możliwość kalibracji turbosprężarki metodą statyczną oraz dynamiczną z uwzględnieniem przepływu masowego, obrotów pracy oraz współczynnika ciśnienia doładowania,
 • Maszyna bezpieczna i oszczędna w eksploatacji,
 • Obsługuje wszystkie typy turbosprężarek spalinowych, również turbosprężarki pojazdów ciężarowych,
 • Najwyższa dokładność pomiarów,
 • Najwyższa jakość komponentów europejskich producentów,
 • Kompaktowa budowa,
 • Możliwość przeprowadzenia pełnego procesu regeneracji oraz naprawy rdzeni turbosprężarek oraz ich wyważenia,
 • Polski producent, co oznacza sprawny serwis urządzenia.

Podkreślić należy, że połączenie funkcji szybkiej maszyny do wyważania zespołu rdzenia i maszyny przepływowej w jednej obudowie, czyni Turbo Test Duo kompletnym centrum regeneracji turbosprężarek dostępnym za przystępną cenę. Sprawdzi się ono zarówno w warsztacie naprawiającym pojazdy, jak i zakładzie regenerującym podzespoły samochodowe, a nawet u producenta turbosprężarek i ich części zamiennych.

Materiał sponsorowany firmy CIMAT

 

 

 

 

Zostaw Komentarz