TYREinflate, czyli produkty OSRAM do opon

16 sty 2021

Firma OSRAM wprowadziła właśnie nową linię produktów przeznaczonych do obsługi ogumienia – TYREinflate.

 

Niewielu kierowców regularnie sprawdza ciśnienie w ogumieniu. Choć na większości stacji benzynowych znajdują się kompresory, korzystamy z nich rzadko. Z pewnością łatwiej byłoby zadbać o właściwe ciśnienie w oponach, gdybyśmy wygodne narzędzie do jego kontroli i zmiany mieli zawsze przy sobie. Z taką propozycją wychodzi do kierowców firma OSRAM, która właśnie wprowadziła do swej oferty urządzenia pozwalające na wyrównanie ciśnienia w każdych warunkach – rodzinę kompresorów TYREinflate. To poręczne, lekkie i kompaktowe urządzenia, łatwe do przechowywania i niekłopotliwe w transporcie.

Wszystkie kompresory z rodziny TYREinflate zostały zaprojektowane w taki sposób, by były maksymalnie funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i trwałe. Trzymetrowy, zwijany przewód zasilający ułatwia podłączenie i przechowywanie, płaska obudowa gwarantuje stabilność podczas pompowania, a duży przycisk sterowania zapewnia łatwą obsługę np. stopą. Praktyczny schowek z boku pozwala na utrzymanie porządku i umożliwia bezpieczne przechowywanie węża.

W zależności od potrzeb, klienci mają do wyboru trzy różne produkty. Najprostszy z nich – model TYREinflate 200 wyposażony jest w manometr analogowy i pozwala na napompowanie opony w niecałe 5 minut (czas dla opony 13” do 2,4 bar).

Wersja TYREinflate 450 to urządzenie z cyfrowym wyświetlaczem, zwiększającym precyzję pomiaru i ułatwiającym odczyt wyniku. Po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia, dzięki wbudowanej funkcji auto-stop, kompresor sam przestaje pompować, a ustawioną wartość zapamiętuje do kolejnego użycia. Czas pompowania opony wynosi do 3,5 minuty. W warunkach gorszego oświetlenia pomocna okaże się możliwość użycia światła LED, a gwintowane złącze ułatwi dotarcie do niewygodnie umieszczonych zaworów opon.

TYREinflate 1000 to najszybszy z proponowanych kompresorów. Jest w stanie napompować oponę w ciągu 2 minut. Duży cyfrowy wyświetlacz ze wskaźnikiem napompowania pozwala śledzić postęp pracy, a mosiężna, gwintowana końcówka gwarantuje niezawodną pracę i długą eksploatację. Jasne, kierunkowe światło LED zapewnia skuteczne oświetlenie tam, gdzie jest to potrzebne. Wygodne pokrętło szybkiego ustawiania wartości ciśnienia i automatyczne zatrzymanie po osiągnięciu wymaganej wartości sprawiają, że pompowanie jest intuicyjne i bezproblemowe. Do zestawu dołączono pokrowiec, rękawiczki lateksowe i zapasowe nakrętki.

Dzięki trzyczęściowemu zestawowi adapterów, kompresorami OSRAM można napompować także opony motocyklowe, rowerowe, a także do przyczep i wózków. Przydadzą się także do pompowania sprzętu sportowego, pontonów, piłek, materaców czy dmuchanych zabawek.

Kompresory to nie wszystkie produkty OSRAM przeznaczone do obsługi ogumienia. Wraz z nimi producent proponuje kierowcom profesjonalny uszczelniacz w formie żelu – TYREseal 450. Ten wygodny w użyciu (bez konieczności używania narzędzi i podnośników) produkt pozwala na szybką naprawę opony i dalszą jazdę nawet do 200 km. Żel jest w stanie uszczelnić przebicia o średnicy do 6 mm i jest bezpieczny dla czujników TPMS. TYREseal został przygotowany zgodnie ze standardem OE i jest kompatybilny ze wszystkimi kompresorami TYREinflate. Można go kupić jako pojedynczy produkt lub w zestawie z analogowym kompresorem (TYREseal KIT).

Zostaw Komentarz