Udoskonalone oleje PETRONAS Syntium

03 lut 2022

PETRONAS Lubricants International wprowadza na rynek nową gamę olejów wyprodukowanych w technologii CoolTech+™, stworzoną z myślą o zwiększaniu wydajności cieplnej, kontrolowaniu rozpraszania ciepła oraz zmniejszaniu emisji, a przeznaczoną do nowoczesnych silników, w tym tych stosowanych w napędach hybrydowych.

Nadmierne ciepło generowane przez silniki spalinowe może doprowadzić do uszkodzenia takich elementów, jak tłoki i łożyska czy turbosprężarki. Stanowi ono zagrożenie szczególnie w mocno wysilonych jednostkach napędowych.

– Nowoczesne pojazdy muszą pracować ciężej i wydajniej, aby generować więcej mocy z mniejszych silników, a jednocześnie zużywać mniej paliwa w celu zmniejszenia emisji. Dlatego właśnie nowa gama PETRONAS Syntium została stworzona z myślą o poprawie wydajności termicznej i kontrolowaniu rozpraszania ciepła w silniku. Nasza nowa technologia CoolTech+™ pozwala zwiększyć osiągi i zmniejszyć zużycie paliwa – mówi Domenico Ciaglia, dyrektor generalny EMEA w PETRONAS Lubricants International.

PETRONAS Syntium oferuje teraz niemal o 40% silniejszą ochronę przed zużyciem kluczowych części w porównaniu z poprzednimi generacjami produktu. Oleje z nowej linii zapobiegają gromadzeniu się osadów, wydłużają żywotność części i obniżają koszty serwisowania auta. Dzięki wyjątkowo mocnym łańcuchom olejowym, nowa gama PETRONAS Syntium zapewnia również do 68% wyższą odporność na utlenianie, co opóźnia gęstnienie oleju i zapewnia utrzymanie stabilnej warstwy ochronnej. A dzięki doskonałej zdolności do kontrolowania ciepła poprzez zmniejszenie tarcia, technologia CoolTech+™ obniża emisje i zużycie paliwa nawet o 3%.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, nowa technologia CoolTech+™ wspierała zespół Formuły 1 Mercedes-AMG PETRONAS w zdobyciu ósmego z rzędu mistrzostwa konstruktorów.

Firma Petronas przeprojektowała też opakowania całej linii PETRONAS Syntium, co pozwoliło zmniejszyć zużycie plastiku o 15%. Planuje również wprowadzić na rynek nowe opakowanie – 20-litrowy bag in the box, czyli opakowanie kartonowo foliowe, które zmniejszy zużycie plastiku do 90%. PETRONAS Lubricants International kontynuuje współpracę z internetową platformą zrównoważonego rozwoju Treedom w celu zmniejszania emisji CO2. Firma prowadzi kompleksowe działania celem osiągnięcia zerowej emisji netto szkodliwych emisji do 2050 roku.

 

 

Zostaw Komentarz