UFI Filters rozszerza ofertę filtrów kabinowych

31 mar 2023

UFI Filters regularnie poszerza listę referencji w gamie filtrów kabinowych. Elementy te chronią przed kurzem, sadzą, bakteriami, pyłkami i innymi zanieczyszczeniami wewnątrz pojazdu, które mogą wywoływać rozmaite dolegliwości. Jak wskazują przedstawiciele firmy, ważny jest zarówno wybór wysokiej jakości filtra kabinowego, jak i jego regularna wymiana.

Katalog UFI Filters zawiera obecnie ponad 700 referencji filtrów kabinowych (w tym 607 do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych oraz 111 do ciężarówek) obejmujących w sumie ponad 19000 zastosowań. W ostatnich latach oferta UFI Filters znacznie się powiększyła i obecnie pokrywa ponad 98,5% samochodów poruszających się na europejskich drogach.

363 filtrów przeciwpyłkowych z medium wykonanym z włókniny syntetycznej, zatrzymuje ponad 90% cząstek o średnicy większej niż 2,5 μm, takich jak pyły PM10, zanieczyszczenia i pyłki roślin. Z kolei 196 referencji filtrów węglowych obejmuje filtry z medium wykonanym z włókniny połączonej z węglem aktywnym, pochłaniającym gazy i zapachy oraz blokującym zanieczyszczenia takie jak niebezpieczne NOX, SO2, NH3 i LZO.

UFI Filters oferuje również 159 filtrów UFI Argentium® o właściwościach antybakteryjnych. Innowacyjne medium filtracyjne składa się z trzech warstw: strukturalnej, absorpcyjnej i antybakteryjnej, zawierającej cząsteczki srebra. Biocyd Biomaster na bazie srebra, testowany zgodnie z normą ISO 22196:2011, może ograniczyć namnażanie się bakterii nawet o 99%.

Stężenie pyłu w atmosferze i występowanie różnego rodzaju szkodliwych cząstek, takich jak PM10 i PM2,5, zależy od warunków pogodowych i obszaru geograficznego. Ich obecność może być nawet sześciokrotnie wyższa wewnątrz pojazdu, ze względu na efekt „tunelu” tworzący się w układzie wentylacji. Skutkami pogorszenia jakości powietrza podczas jazdy są: alergie, bóle gardła, kichanie, brak koncentracji oraz ograniczona widoczność spowodowana gromadzeniem się pary wodnej na szybach.

Po tym jak jesień i zima poważnie nadwerężyły filtr kabinowy poprzez gromadzącą się w nim wilgoć, kurz, drobny pył i zanieczyszczenia, ważne jest przeprowadzenie jego wymiany na wiosnę. Grupa UFI Filters zaleca regularną wymianę filtra kabinowego co 15.000 km, a na obszarach szczególnie zanieczyszczonych nawet w krótszych odstępach, lub co 6-12 miesięcy.

Zostaw Komentarz