UFI Filters w Formule 1

18 Mar 2017

Wszystkie najważniejsze zespoły biorące udział w tegorocznych zawodach Formuły 1 będą korzystały z różnego rodzaju rozwiązań filtracyjnych opracowanych przez UFI Filters.

Firma dostarczy do każdego bolidu nawet 14-15 filtrów, począwszy od filtrów oleju silnikowego, poprzez filtry paliwa (nisko- i wysokociśnieniowe) i filtry „last chance” (do obiegów wody i/lub oleju), aż po filtry do hydraulicznego wspomagania kierownicy.

Obecność UFI Filters w wyścigach o statusie mistrzostw świata nie ograniczy się do Formuły 1. Włoski producent będzie także współpracował z teamami startującymi w MotoGP (zapewniając filtry oleju i powietrza do motocykli Aprilia i Ducati) i Superbike, a także GT2 i GT3.

Luca Betti_Group Aftermarket Business Unit DirectorSystemy filtracyjne UFI Filters przeznaczone dla świata wyścigów powstają w dziale High-Tech mającym swą siedzibę w Nogarole Rocca. Zatrudnieni tam specjaliści zarówno projektują innowacyjne technologie filtracji, jak i je wdrażają.

– Istnienie działu High-Tech oraz wnoszone przez niego know-how mają strategiczne znaczenie dla całej firmy. Umożliwiają  przełożenie tego, czego uczymy się w sporcie na pojazdy drogowe i tym samym służą stałemu podnoszeniu jakości wszystkich komponentów wytwarzanych w naszych zakładach –  mówi Luca Betti, odpowiedzialny w UFI Group za rynek wtórny.POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz