UFI inwestuje w przyszłość

28 gru 2020

Firmy motoryzacyjne od wielu dekad zaangażowane w rozwój konwencjonalnych napędów spalinowych myślą o dywersyfikacji i technologiach przyszłości. Wśród tych graczy myślących o przyszłości w dłuższej, strategicznej perspektywie jest UFI Filters.

UFI Filters, włoski koncern, specjalizujący się w produkcji układów filtracyjnych i zarządzania termicznego, ogłosił przejęcie 24,9% udziałów w BeonD, startupie Politechniki Turyńskiej. Startup ten specjalizuje się w badaniach i projektowaniu akumulatorów do zastosowań w pojazdach lądowych i morskich, a także zajmuje się pracami nad układami zarządzania termicznego systemów zasilania pojazdów elektrycznych oraz architekturą pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Decyzja potwierdza strategię Grupy UFI dotyczącą rozwoju nowych technologii dla mobilności przyszłości – podkreślają przedstawiciele koncernu.

– Nabycie udziałów w spółce tak obiecującej jak BeonD pokazuje naszą determinację w działaniach na rzecz pozostania wśród liderów tworzących technologie przyszłości dla motoryzacji. Rynek ewoluuje w kierunku czystej, nie obciążającej środowiska mobilności i chcemy odgrywać na nim wiodącą rolę. BeonD da nam szansę wytyczać nowe drogi i pozostać niezawodnym partnerem zapewniającym naszym klientom pełną paletę rozwiązań dla mobilności przyszłości – stwierdził Giorgio Girondi, prezes UFI Filters.

 

Zostaw Komentarz