UFI rozwija systemy zarządzania termicznego

16 maj 2022

UFI Filters ogłosiło stworzenie nowej jednostki specjalizującej się w systemach zarządzania termicznego stosowanych w pojazdach o napędzie elektrycznym.

Jak zapowiadają przedstawiciele firmy UFI Filters, jej nowy oddział Thermal Management Business Unit (TBU) będzie elastyczny i niezależny pod względem operacyjnym, a także będzie współpracować z wyspecjalizowanym zespołem badawczo-rozwojowym w Centrum Innowacji UFI w miejscowości Ala w Trydencie we Włoszech. Utworzenie nowej jednostki UFI Filters pokazuje zaangażowanie firmy w proces przemian w przemyśle motoryzacyjnym ukierunkowanych na elektryfikację pojazdów. UFI chce systematycznie wdrażać kolejne innowacje technologicznych, aby sprostać wymaganiom rynku.

Ciągły rozwój w dziedzinie elektryfikacji skłonił nas do większego skupienia się na tym segmencie rynku i utworzenia własnego zespołu zajmującego się jednym z kluczowych elementów tego typu pojazdów, jakim jest zarządzanie termiczne. Zadanie to powierzam Ivanowi Cordioli, który ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu przez UFI Filters innowacyjnych rozwiązań na pierwszy montaż – komentuje Rinaldo Facchini, kierujący UFI Filters Group.

Grupa UFI Filters jest obecna w sektorze samochodowych wymienników ciepła od 2010 roku. Dzięki stałym inwestycjom wyspecjalizowała się w projektowaniu i produkcji aluminiowych wymienników wytwarzanych w procesie lutowania próżniowego i chłodzonych wodą.

Obecnie Grupa UFI dostarcza 7 linii produktów do zarządzania termicznego przeznaczonych do wszystkich typów pojazdów. Wśród nich znajdują się chłodnice oleju silnikowego, niezależne lub zintegrowane z modułem olejowym (do pojazdów spalinowych), chłodnice oleju przekładniowego i skraplacze chłodzone płynem (do pojazdów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych), chłodnice akumulatora, podgrzewacze płynu chłodzącego i zawory przepływu (do pojazdów hybrydowych i elektrycznych), wymienniki ciepła do elektrycznego napędu osi w formie pojedynczych elementów lub kompletnego modułu.

Jestem dumny z powierzonego mi zadania – komentuje Ivano Cordioli, Thermal Management Business Unit Director. – Nowa jednostka biznesowa będzie współpracować z wyspecjalizowanym i wszechstronnym zespołem naszego Centrum Innowacji w celu rozwijania technologii mobilności przyszłości. Jestem przekonany, że ta wysoko wykwalifikowana grupa będzie miała duży wkład w badania i innowacje, a także w rozwój naszej działalności.

Zostaw Komentarz