Urlopowo-samochodowe akcesoria

09 lip 2021

Sezon wakacyjnych wyjazdów w pełni. Eksperci firmy OSRAM radzą więc jakie w związku z tym zabrać ze sobą akcesoria, które mogą się okazać przydatne nie tylko w samochodzie.

By wakacyjna wyprawa była bezpieczna trzeba sprawdzić m.in. stan płynów w samochodzie, oświetlenia, a także ciśnienie w oponach. Warto zajrzeć także do koła zapasowego, by nie okazało się, że jest ono tylko zbędnym balastem.

Właściwe ciśnienie w oponach

Jako, że opony są jedynym punktem kontaktu pojazdu z drogą, więc prawidłowo napompowane ogumienie to podstawa odpowiedniej przyczepności do nawierzchni, a zatem i bezpieczeństwa. Do tego właściwe ciśnienie w oponach zapewnia większą ich trwałość i mniejsze zużycie paliwa. Dlatego przed każdą dłuższą podróżą należy skontrolować ciśnienie, nie zapominając także o kole zapasowym.

Świetnie do tego celu nadają się kompresory OSRAM TYREinflate. Zaprojektowano je w taki sposób, by były maksymalnie funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i trwałe. Trzymetrowy, zwijany przewód zasilający ułatwia podłączenie i przechowywanie, płaska obudowa zapewnia stabilność podczas pompowania, a duży przycisk sterowania zapewnia łatwą obsługę np. stopą. Do tego praktyczny schowek z boku pozwala na utrzymanie porządku i umożliwia bezpieczne przechowywanie węża. W zależności od potrzeb, klienci mają do wyboru trzy różne produkty. TYREinflate 1000 to najszybszy z kompresorów marki OSRAM. Jest w stanie napompować oponę w ciągu 2 minut, a duży cyfrowy wyświetlacz ze wskaźnikiem napompowania pozwala śledzić postęp pracy.

Wraz z kompresorami OSRAM proponuje kierowcom także profesjonalny uszczelniacz w formie żelu – TYREseal 450. Ten wygodny w użyciu produkt pozwala na szybką naprawę opony i dalszą jazdę nawet do 200 km. Żel pozwala uszczelniać przebicia o średnicy do 6 mm.

Kompresorami OSRAM można napompować także opony motocyklowe, rowerowe czy te od przyczep. Na szczególną uwagę zasługuje najnowszy model – TYREinflate 2000, przeznaczony zarówno do samochodów, ale przede wszystkim dla rowerzystów i motocyklistów. Bezprzewodowe, akumulatorowe urządzenie o bardzo smukłej i kompaktowej konstrukcji zmieści się do niewielkich schowków. Można je także zamocować do ramy rowerowej za pomocą specjalnego uchwytu znajdującego się w zestawie. Ładowany przez port USB produkt może także pełnić rolę powerbanku, dzięki czemu można wykorzystać go do podładowania telefonu czy tabletu. Oprócz tego model ten ma także wbudowaną latarkę.

Dodać jeszcze można, że większość produktów z oferty TYREinflate przyda się także do napełnienia powietrzem sprzętu sportowego, pontonów, piłek, materacy czy wodnych zabawek.

Dodatkowy akumulator

Awarie akumulatora częściej zdarzają się zimą, ale – jeśli tylko dysponujemy miejscem – warto mieć w bagażniku także urządzenie do uruchomienia samochodu w przypadku rozładowania akumulatora. W ofercie firmy OSRAM znajdziemy boostery BATTERYstart, pozwalające w krótkim czasie na uruchomienie silnika Diesla o pojemności do 4 l lub benzynowego o dwukrotnie większej pojemności. Co więcej, takie jump startery mogą także pełnić rolę powerbanku, dzięki czemu w razie potrzeby można z nich doładować np. telefony komórkowe, aparaty, tablety itp.

Czyste powietrze w kabinie

Lato to trudny czas dla alergików. Załzawione oczy, katar i złe samopoczucie mogą skutecznie zniechęcić do prowadzenia samochodu. W małych, ciasnych przestrzeniach – jak np. kabina samochodu – szkodliwe substancje i pyłki dają się znacznie bardziej we znaki niż na otwartej przestrzeni. Dym nikotynowy czy zapach zwierząt równie często powodują dyskomfort. Z tymi niedogodnościami łatwo poradzi sobie oczyszczacz powietrza OSRAM AirZing Mini™, który oczyszcza powietrze dzięki filtrowi z dwutlenkiem tytanu, naświetlanym diodami emitującymi promieniowanie UV-A. Pozwala to usunąć do 99% wszystkich szkodliwych wirusów i bakterii i wypuścić oczyszczone, zjonizowane powietrze przez górną część obudowy. Urządzenie może również usuwać do 90% formaldehydu, TVOC (lotne związki organiczne ogółem) i zapachów. W przeciwieństwie do oczyszczaczy powietrza z filtrami HEPA lub węglowymi, filtra dwutlenku tytanu w AirZing Mini™ nie trzeba wymieniać, a jedynie należy go wyjmować w regularnych odstępach czasu, płukać pod bieżącą wodą i suszyć.

Bezpieczeństwo w przypadku awarii

Wprawdzie nikt nie wybiera się w podróż z myślą, że coś mu się w drodze przydarzy, ale lepiej być przygotowanym na taka ewentualność. Dlatego dobrze jest wozić ze sobą akcesoria, które pomogą w niespodziewanej sytuacji. Do obowiązkowego wyposażenia samochodu, czyli gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego, warto dodać np. światło ostrzegawcze OSRAM LEDguardian ROAD FLARE, które zasygnalizuje innym uczestnikom ruchu awaryjną sytuację na drodze. Dzięki migającemu światłu LED ostrzeżenie o niebezpiecznym zdarzeniu może być widoczne nawet z odległości 1 km. W odróżnieniu od odblasku trójkąta ostrzegawczego, urządzenie zwraca uwagę innych użytkowników drogi na nietypową sytuację w ruchu poprzez aktywne miganie. Dzięki wbudowanym magnesom lampę można umieścić w dowolnym miejscu na karoserii, np. na dachu.

Zestaw zapasowych żarówek

Komplet zapasowych żarówek zajmuje niewiele miejsca, a może bardzo się przydać, zwłaszcza w przypadku przepalenia się żarówki w reflektorze. W niektórych krajach, np. w Słowenii, taki zestaw należy wręcz do obowiązkowego wyposażenia samochodu. Choć podczas podróży zagranicznych obowiązuje konwencja wiedeńska, zgodnie z którą musimy mieć w aucie jedynie wyposażenie wymagane w kraju jego rejestracji, to bezpieczniej jeździ się, gdy awaria oświetlenia zostanie bezzwłocznie usunięta.

W ofercie OSRAM są cztery zestawy zapasowych żarówek Original Minibox, różniące się między sobą żarówkami głównymi – dostępne są odmiany z typami H4, H1, H7 oraz H1 i H7. W kompletach znajdują się także żarówki pomocnicze – P21W, PY21W, P21/5W, R5W i W5W.

Zostaw Komentarz