Uszkodzony przewód elektryczny czy brak styku z masą pojazdu? Dowiedz się, jak łatwo to zdiagnozować.

Tekst sponsorowany 17 kwi 2024

Rewolucja w diagnostyce elektrycznej pojazdów: ESI[tronic] Evolution

W obliczu wyzwań, jakie stawiają przed warsztatami samochodowymi nowoczesne pojazdy, w tym również elektryczne i hybrydowe, kluczową rolę odgrywa zaawansowana diagnostyka elektryczna. ESI[tronic] Evolution, aktualizacja znanego ESI[tronic] 2.0 Online, stanowi odpowiedź na te potrzeby, oferując wyjątkowe możliwości w zakresie lokalizacji i naprawy usterek elektrycznych.

Znaczenie dokładnych schematów elektrycznych

Schematy elektryczne dostępne w ESI[tronic] Evolution, opracowane w oparciu o oryginalne układy producentów, znacząco ułatwiają diagnozowanie problemów. Są one dostosowane do specyficznych oznaczeń Bosch, co zapewnia ich wysoką czytelność i ułatwia korzystanie. Dostęp do pełnej informacji od producenta pojazdu, połączony z wszystkimi znanymi funkcjami ESI[tronic], zapewnia użytkownikom wyraźną korzyść.

Schematy elektryczne – ważny element poszukiwania usterki

Dokładne schematy elektryczne są istotne w poszukiwaniu usterek elektrycznych. Jeśli dodatkowo zawierają oznaczenia kolorów przewodów, punkty przyłączy masy pojazdu oraz opis poszczególnych komponentów to poszukiwanie przyczyny problemu z podzespołem elektrycznym staje się o wiele prostsze.

W ESI[tronic] Evolution użytkownik znajdzie teraz szczegółowe schematy elektryczne w jakości OE. Schematy zawierają przydatne dane, takie jak kolory przewodów, numery pinów wyjściowych z poszczególnych sterowników, a także oznaczenia połączeń wiązek elektrycznych i punkty masowe. Dodatkowo po najechaniu kursorem na dany podzespół wyświetla się opis elementu.

Szybka naprawa usterki z ESI[tronic]

Często napotykanym problemem przy usterkach elektrycznych jest tzw. brak poprawnego styku z masą pojazdu. Sprawdzenie, czy podzespół otrzymuje odpowiednie napięcie zasilające, daje niepełny obraz sytuacji, gdyż trudniej jest zweryfikować poprawność połączenia instalacji z masą pojazdu. Brak dostępu do dokumentacji może spowodować, że poszukiwanie odpowiedniego połączenia zamieni się w wielogodzinne zadanie. Jak pokazuje rysunek niżej, istnieje wiele potencjalnych połączeń masowych, a znalezienie tego właściwego może być wyzwaniem.

Dokumentacja zawarta w ESI[tronic] przychodzi z pomocą, ułatwiając lokalizację punktów masy pojazdu. Dzięki dostępowi do schematów, gdzie są wyraźnie oznaczone punkty masy do których podłączony jest badany komponent elektryczny, możemy szybko i precyzyjnie zlokalizować je w pojeździe. To znacząco skraca czas potrzebny na diagnozowanie problemów związanych z masą pojazdu, przekładając się na efektywniejszą i szybszą pracę.

 

ESI[tronic] 2.0 Online zmienia się w ESI[tronic] Evolution

Aktualizacja nie tylko wprowadza nowe funkcje, ale także zmienia nazwę programu na ESI[tronic] Evolution. Nowe menu ESI[tronic] Evolution zapewnia natychmiastowy i prosty dostęp do wszystkich danych i funkcji, co czyni obsługę bardziej intuicyjną. Personalizacja ekranu startowego wraz z bezpośrednimi odnośnikami znacząco ułatwia pracę. Bosch po raz pierwszy wprowadza również funkcję, która umożliwia bezpośredni dostęp do oryginalnej dokumentacji, obecnie dla marek VW i Audi. System jest sukcesywnie wzbogacany o kolejne marki, co systematycznie poszerza zakres dostępnych danych w ESI[tronic] Evolution, zwiększając jego wartość i użyteczność dla użytkowników.

ESI[tronic] Evolution to inwestycja w przyszłość twojego warsztatu. Oferując dostęp do najnowocześniejszych narzędzi i technologii, umożliwia nie tylko bardziej efektywną diagnostykę i naprawę pojazdów, w tym elektrycznych, ale także zapewnia przewagę konkurencyjną na rynku.

Kup program ESI[tronic] już dziś i odbierz nagrodę!

Trwa promocja na urządzenia diagnostyczne w Programie punktowym extra! Zakup programu ESI[tronic] Evolution w pakiecie Mistrz z testerem KTS premiowany jest urządzeniem TPA 300 do programowania czujników TMPS! Szczegóły akcji znajdziesz na stronie: bosch-extra.pl

Zostaw Komentarz