Uwieńczenie pokoleniowej sukcesji

02 sty 2021

Z końcem minionego roku Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Inter Cars, największego europejskiego niezależnego dystrybutora części motoryzacyjnych, notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, stał się właścicielem 26,30% akcji kierowanej przez niego spółki.

 

Wypełniając stosowne przepisy, notowana na GPW spółka Inter Cars poinformowała, że 31 grudnia 2020 Maciej Oleksowicz stał się właścicielem 26,30% akcji tej spółki. Nabycie nastąpiło w drodze darowizny wszystkich udziałów rodzinnej spółki inwestycyjnej OK Automotive Investments B.V. z siedzibą w Amsterdamie, której dokonał Krzysztof Oleksowicz, ojciec Macieja Oleksowicza.

Krzysztof Oleksowicz jest współzałożycielem firmy Inter Cars. Przez wiele lat sprawował funkcję jej prezesa i członka zarządu spółki, a do końca 2019 r. odpowiadał za strategię firmy. Obecnie nadal blisko współpracuje z zarządem Inter Cars w charakterze doradcy strategicznego.

Maciej Oleksowicz od 1 lipca 2016 roku zasiada w zarządzie spółki, zaś od 1 maja 2017 roku sprawuje funkcję prezesa zarządu Inter Cars.

Po rezygnacji Krzysztofa Oleksowicza z pełnienia funkcji w zarządzie spółki, przekazanie rok później synowi przez ojca pakietu akcji Inter Cars stanowi krok wieńczący proces sukcesji pokoleniowej w rodzinie współzałożyciela Inter Cars.

 

 

 

Zostaw Komentarz