Valeo szkoli studentów

23 gru 2019

Valeo, należące do grupy największych producentów części motoryzacyjnych (przeznaczonych zarówno na pierwszy montaż jak i na rynek wtórny), od lat stara się wspierać edukację przyszłych pracowników rynku motoryzacyjnego. Jednym z takich działań było szkolenie przeprowadzone na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej. W jego trakcie studenci mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi kół dwumasowych oraz zespołów sprzęgłowych.

Tematem spotkania, na które Valeo zaprosiło studentów specjalności „Eksploatacja pojazdów samochodowych”, kształcących się na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, były techniczne aspekty nowoczesnych konstrukcji układów napędowych pojazdów. Valeo, jako czołowy producent kół dwumasowych i układów przeniesienia napędu, ma w tej dziedzinie najbardziej aktualną wiedzę. Jej przekazaniem zajął się szkoleniowiec firmy, Zbigniew Zieliński, który sam jest absolwentem Wydziału Transportu śląskiej uczelni.

W Valeo zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne w kształceniu przyszłych kadr rynku motoryzacyjnego jest uzupełnianie wiedzy książkowej informacjami praktycznymi pochodzącymi z rynku motoryzacyjnego – powiedział Zbigniew Zieliński. – Po zakończeniu edukacji studentom znającym aktualne trendy w technice motoryzacyjnej z pewnością łatwiej będzie odnaleźć się na wymagającym, współczesnym rynku pracy.

Za pomoce dydaktyczne w czasie szkolenia posłużyły produkowane przez Valeo elementy sprzęgieł oraz kół dwumasowych. Omówiono ewolucję tych podzespołów na przestrzeni ostatnich lat oraz kwestie związane z ich eksploatacją. Dodatkowym elementem szkolenia było wskazanie często spotykanych w praktyce warsztatowej błędów, polegających na niewłaściwym doborze lub montażu części.

Spotkanie, które odbyło się 9 grudnia, zapoczątkowało cykl szkoleń, w ramach którego przeprowadzone zostaną specjalistyczne zajęcia dotyczące konstrukcji i eksploatacji pojazdów samochodowych, w tym także elektrycznych i autonomicznych. Motywacją do uczestnictwa w tych szkoleniach będą certyfikaty, które powinny ułatwić przyszłym absolwentóm uczelni znalezienie odpowiedniej pracy.

Oprócz szkoleń stacjonarnych Valeo prowadzi także techniczne szkolenia online w formie przystępnych webinarów. Są one dostępne dla każdego za pośrednictwem Internetu. Z wciąż poszerzającą się ofertą tych szkoleń można zapoznać się tutaj.

 

 

 

Zostaw Komentarz