Valeo zdobywa Automotive News
PACE Award 2022

29 wrz 2022

Firma Valeo została uhonorowana nagrodą PACE Award 2022 przyznawaną przez serwis branżowy Automotive News. Wyróżnienie to uzyskała za dwumasowe koło zamachowe wykonane w technologii Pendulum 2. generacji.

Dwumasowe koło zamachowe Valeo Pendulum Gen. 2 zostało uznane za szczególnie ważną innowację w przemyśle motoryzacyjnym. Konstrukcja ta pomaga zmniejszyć poziom zjawiska NVH (hałas, drgania, wibracje,) związanego z działaniem systemu start-stop w pojazdach hybrydowych. W ich przypadku jest to szczególnie ważne, gdyż wymagają one silnego systemu tłumienia i rozpraszania drgań, aby zapewnić bezawaryjność samochodu i komfort jazdy. Jednocześnie Valeo pokazało w ten sposób, że jego technologia Pendulum Damper (wahadłowa amortyzacja) może być wykorzystana wraz z rozwiązaniami, które zmniejszają emisję gazów i zanieczyszczenie środowiska przez pojazdy hybrydowe i pojazdy ze zelektryfikowanymi dwusprzęgłowymi skrzyniami biegów (DCT).

O tym, że elektryfikacja pojazdów wymagać będzie innowacji takich jak ta, wiadomo było od dawna. Dość powiedzieć, że Valeo rozpoczęło przygotowania do tej transformacji już ponad 10 lat temu, inwestując w badania i rozwój, a także rozwijając swój potencjał przemysłowy.

Xavier Dupont, prezes grupy biznesowej Powertrain Systems w Valeo, powiedział: – Pendulum 2. generacji to prawdziwy przełom, zapewniający naszym klientom niedrogie i wygodne rozwiązanie w zakresie redukcji emisji CO2, a także redukcji zjawiska NVH w pojazdach hybrydowych. Ponadto redukujemy także ilość surowców wykorzystywanych do produkcji tego rozwiązania, zgodnie z naszą strategią neutralności węglowej CAP50. Nagroda PACE jest powodem do dumy dla wszystkich pracowników Valeo, odpowiedzialnych za ulepszanie rozwiązań technologicznych stosowanych dziś i w przyszłości, w branży motoryzacyjnej.

Nagrody PACE Awards zostały wręczone już po raz 28. Konkurs jest otwarty dla dostawców, którzy opracowują produkty, procesy, materiały lub usługi przeznaczone bezpośrednio na rynek pierwszego montażu (OE) samochodów osobowych lub ciężarowych. Po wnikliwym przeglądzie przeprowadzonym przez niezależne jury, uwzględnieniu obszernej dokumentacji aplikacyjnej oraz wirtualnej wizycie w placówce firmy, zdecydowano, że to właśnie Valeo zdobędzie nagrodę Automotive News PACE Award za 2022 rok.

 

Zostaw Komentarz