Volkswagen T6 gaśnie po zimnym rozruchu

10 gru 2022

Kolejny raz sięgamy do biuletynu Hella Tech World zawierającego m.in. rozmaite porady techniczne dotyczące usterek charakterystycznych dla poszczególnych modeli pojazdów. Tym razem mowa będzie o Volkswagenie T6 i problemie z nierówną pracą silnika w fazie rozgrzewania oraz gaśnięciu po zimnym rozruchu.

Jeśli zimny silnik w Volkswagenie T6 gaśnie lub pracuje nierówno po uruchomieniu, przyczyną może być nieszczelność w układzie dolotowym powietrza. Jest wielce prawdopodobne, że w sterowniku zapiszą się wtedy różne kody błędów dotyczące „fałszywego” powietrza. Może się też zaświecić lampka kontrolna silnika.

W sytuacji takiej należy zwrócić szczególną uwagę na połączenie pomiędzy przepływomierzem powietrza a filtrem powietrza. Istnieje możliwość, że pierścień uszczelniający jest uszkodzony lub nieprawidłowo zamontowany. Aby temu zaradzić, należy rozłączyć oba elementy i sprawdzić poprawność montażu pierścienia. Może być konieczna jego wymiana.

W niektórych przypadkach okazuje się, że w ogóle brakuje pierścienia uszczelniającego. Zapewne dlatego, że zapomniano go zamontować podczas poprzednich prac serwisowych lub naprawczych.

Zostaw Komentarz