VW Beetle – niedziałający układ wspomagania parkowania

04 lis 2023

Kolejna wskazówka warsztatowa zaczerpnięta z biuletynu Hella Tech World dotyczy jednego z mniej popularnych modeli Volkswagena – Beetle (5C) produkowanego w latach 2011-2019. Jednak ma walor bardziej uniwersalny, bowiem jak wskazują eksperci firmy Hella, opisana usterka może się również pojawić w innych modelach tej marki.

Opisany problem dotyczy awarii sygnału ostrzegawczego cofania / układu wspomagania parkowania. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat o błędzie „System niedostępny”. Często nie działa wtedy również funkcja „start/stop”.

W takim przypadku przyczyna wcale nie musi tkwić w oprogramowaniu lub komponentach elektronicznych. Najpierw należy sprawdzić bezpieczniki w skrzynce ulokowanej w przestrzeni na nogi kierowcy.

 

 

 

 

 

 

W większości przypadków jest uszkodzony bezpiecznik podgrzewanych elektrycznie dysz płynu do spryskiwacza. Przyczyną jest zwarcie grzałki dyszy płynu do spryskiwacza, dlatego należy wymienić nie tylko bezpiecznik, ale także dysze. Po wymianie tych elementów powinna działać prawidłowo zarówno funkcja wspomagania parkowania, jak i „start/stop”.

 

Zostaw Komentarz