W świetle białym i ultrafiolecie

26 lis 2015

Lampa inspekcyjna może służyć nie tylko do oświetlenia miejsca pracy mechanika w warsztacie samochodowym. Zastosowana w modelu Philips RCH31 lampa UV pomaga zlokalizować wszelkie nieszczelności i wycieki w pojeździe.

Philips -RCH311Po RCH21 kolejnym nowym modelem lampy warsztatowej w ofercie Philips jest RCH31. W porównaniu do poprzedniej wersji – RCH30, nowy model zapewnia jeszcze więcej światła. Osiem diod LED może teraz pracować w dwóch trybach mocy – eco 150 lumenów i boost 350 lumenów. Ruchoma głowica pozwala kierować kątem rozsyłania światła w zakresie 90 stopni. Co więcej, wyjmowany z obudowy haczyk nie tylko umożliwia zawieszenie lampy, ale także jej swobodne obracanie wokół własnej osi. Dzięki zamontowanemu w obudowie silnemu magnesowi lampę daje się również mocować do elementów metalowych w dowolnym położeniu.

Najważniejszym wyróżnikiem modelu RCH31 jest lampa UV znajdująca się na szczycie obudowy. Dzięki niej mechanik może dostrzec uszkodzenia niewidoczne w zwykłym świetle dla ludzkiego oka. Przydaje się to szczególnie przy poszukiwaniu mikropęknięć, np. w przewodach układu klimatyzacji. Szybkie i właściwe zdiagnozowanie awarii pozwala skrócić czas naprawy.

Kolejną zaletą modelu RCH31 jest bezprzewodowa praca. Po pełnym naładowaniu wbudowanych akumulatorów, co teraz zajmuje tylko 2,5 godziny, czas pracy wydłużył się do 8 godzin. Dodatkowo, aż pięciokrotnie wzrosła liczba cykli ładowań, które można przeprowadzić, również przez wbudowany port USB

Lampę RCH31 łatwo zlokalizować nawet wtedy, gdy nie jest używana. Po wyłączeniu światła w warsztacie nietrudno ją dostrzec dzięki czerwonej diodzie LED „Find-me”. Dostrzeżenie lampy jest też łatwiejsze dzięki nowej, niebiesko-szarej kolorystyce obudowy, będącej od niedawna cechą wspólną lamp inspekcyjnych marki Philips.

Samą obudowę wykonano z połączenia wytrzymałej gumy i poliwęglanu, co zapewnia stopień ochrony przed uderzeniami IK07 oraz stopień ochrony przed szkodliwymi skutkami wnikania wody IP54.

154370 Lumileds Workshop Lamp_544Lampa warsztatowa jest ważnym narzędziem pracy mechanika samochodowego. Jako  producent takich akcesoriów pilnie wsłuchujemy się w opinie i uwagi użytkowników i staramy się jak najszybciej na nie reagować – mówi Tarek Hamed, Trade Marketing Manager w Lumileds, odpowiedzialny za lampy warsztatowe Philips  w Polsce. – O tym, czy dokonaliśmy oczekiwanych zmian, przekonaliśmy się podczas ostatnich targów Inter Cars. Model RCH31 spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród profesjonalistów odwiedzających nasze stoisko.

 

Zostaw Komentarz