Warsztatowe czołówki marki Philips. Jak sprawdzą się w warsztacie?

18 cze 2024

Dobra latarka czołowa to jedno z najważniejszych akcesoriów w pracy mechanika. Marka Philips posiada w swojej ofercie kilka latarek, które sprawdzą się w wielu sytuacjach.

Wielozadaniowe latarki czołowe

Gama bezprzewodowych lamp czołówkowych skierowana jest zarówno do profesjonalistów – np. mechaników samochodowych, jak też do hobbystów – podróżników, grotołazów, wędkarzy, rowerzystów. Tak naprawdę znajdą tu coś dla siebie także domatorzy, którzy po prostu potrzebują mieć awaryjne źródło światła, które przyda się np. podczas schodzenia po źle oświetlonych schodach do piwnicy. Wszystkie trzy modele są bardzo solidnie wykonane, wyróżniają się długim czasem pracy na jednym ładowaniu i ochroną przed typowymi zdarzeniami losowymi, takimi jak zachlapanie czy upadek.

Philips HL22M

Philips HL22M to lekka akumulatorowa lampa czołowa LED z czujnikiem ruchu. Zapewnia mocne i bardzo jasne światło o temperaturze barwowej 6500 K. Dla większej funkcjonalności można ją odchylać o 45 stopni, aby jeszcze bardziej precyzyjnie skierować światło tam, gdzie jest to potrzebne. Kąt wiązki to 60 °. Zmienny strumień światła działa w dwóch trybach: do 150 i 300 lumenów. Przełączanie pomiędzy nimi realizowane jest różną liczbą naciśnięć tego samego przycisku. Jedno naciśnięcie – 150 lumenów, dwa naciśnięcia – 300 lumenów (w tym trybie jej zasięg to nawet 70 metrów). Jest jeszcze dodatkowa opcja – trzy naciśnięcia aktywują tryb SOS. Dla lepszej personifikacji, lampa jest wyposażona w boczne pokrętło, którym w sposób płynny można zmieniać natężenie światła. Pokrętło to służy też jako wyłącznik. Latarka czołowa Philips HL22M w zależności od wybranego trybu może pracować od 3 do 12 godzin. Pełne naładowanie za pomocą przewodu micro USB (w zestawie) zajmuje mniej niż trzy godziny. Uwagę zwraca staranne wykończenie latarki. Jest ona wyposażona w wysokiej jakości regulowaną opaskę, a także praktyczne, kolorowe klipsy ułatwiające identyfikację, gdy jednocześnie używanych jest kilka identycznych latarek czołowych. Dzięki temu, że ma wbudowany czujnik ruchu można z niej korzystać bez konieczności użycia rąk.

Philips Xperion 3000 Head

Model Xperion 3000 Head to kolejna propozycja w gamie. Jest mocowany na opasce czołowej, ale podobnie jak HL22M, można go dodatkowo odchylać. Lampę charakteryzują: wysokiej jakości opaska na głowę, dwa tryby pracy światła dla lepszego wykorzystania akumulatora i ładowanie za pomocą USB. Tryb Boost to solidne 300 lumenów. Tryb Eco – 100 lumenów. W zależności od wyboru, lampa świeci od dwóch do sześciu godzin, co przy tak małych gabarytach jest doskonałym wynikiem. Pełne naładowanie latarki Philips Xperion 3000 Headlight zajmuje natomiast mniej niż 2,5 godziny. Bardzo ciekawą opcją jest dodatkowy reflektor punktowy 200 lm, do precyzyjnego doświetlania detali. Z tej lampy można korzystać w każdych warunkach. Idealnie nadaje się do pracy, ale przyda się także podczas nocnych wycieczek, na biwaku czy na rowerze. Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem najbardziej uniwersalnego modelu, to 3000 Head jest z pewnością jedną z najciekawszych propozycji.

LED Philips Xperion 6000 Headlight

Koło tego modelu trudno przejść obojętnie, ponieważ zwraca uwagę swoją futurystyczną konstrukcją. Składa się z dwóch niezależnych źródeł światła. Pierwsze, główne o mocy 300 lumenów to pasek LED w całej przedniej części opaski nad czołem. Zapewnia on imponujący kąt rozchodzenia się wiązki – 220°. Drugie źródło światła to dodatkowa, punktowa i obrotowa lampa LED zamocowana nad uchem (120 lumenów).Lampa jest wyposażona w czujnik ruchu. Pojedyncze ładowanie (przez USB-C) zapewnia energię do pracy do 4,5 godziny w trybie światła punktowego, 4 godziny w trybie Eco oraz 2,5 godziny w trybie wzmocnionym.

Zostaw Komentarz