Widzieć, co się robi

03 sty 2016

Właściwe oświetlenie w warsztacie to niezbędny warunek do tego, by sprawnie i w możliwie komfortowych warunkach wykonywać naprawy samochodów. Nic dziwnego, że portfolio produktów oświetleniowych przeznaczonych dla warsztatów stale się rozwija. Na rynek wchodzi właśnie nowość marki OSRAM – lampa LEDinspect® Slimline 280.

Przenośne lampy LED firmy OSRAM służą do doświetlenia trudno dostępnych miejsc. Za ich pomocą można oświetlić nawet najbardziej niedostępne zakamarki w samochodzie oraz poprawić sobie widoczność podczas prac wymagających szczególnej precyzji. Ich dodatkowym atutem jest odporność na upadki nawet z wysokości 2,5 metra i kilkuletnia gwarancja producenta.

LEDinspect® Slimline 280 to szósta lampa warsztatowa w ofercie firmy OSRAM. Zbudowana aż z jedenastu diod, emituje bardzo jasne, intensywne światło o temperaturze barwowej 6000 K. Światło główne osiąga strumień 280 lm, a latarka – 70 lm. Lampa dysponuje możliwością regulacji nachylenia górnej części do 180 stopni i dodatkową latarką umieszczoną na czubku, co pozwala idealnie doświetlić trudno dostępne miejsca pracy. Wyposażona jest też w haczyk i magnes, a jej akumulator można ładować poprzez port micro USB lub za pomocą stacji dokującej zasilanej napięciem 90-250 V. Produkt ma również wskaźnik stanu baterii oraz zabezpieczenie przed nadmiernym naładowaniem.

Oprócz LEDinspect® Slimline 280 w gamie lamp warsztatowych OSRAM dostępnych jest jeszcze pięć innych modeli:

LEDinspect® Professional – od pozostałych lamp różni się m.in. temperaturą barwową światła – wynoszącą aż 7200 K i czasem pracy – sięgającym nawet 7 h. Do wyboru są dwa tryby natężenia oświetlenia – 100-procentowa i 60-procentowa jasność. Lampę można przymocować na haczyku lub za pomocą magnesu. Jest ona wyposażona we wskaźnik stanu baterii i zabezpieczenie przed nadmiernym naładowaniem. Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją producenta.

LEDinspect® Slimline sprawdzi się, gdy miejsce, które należy oświetlić jest wyjątkowo trudno dostępne – jej szerokość to zaledwie 23 mm. Nawet po upadku z wysokości 2,5 metra lampa nie ulegnie uszkodzeniu. Można ją ładować za pośrednictwem kabla micro USB lub stacji dokującej na napięcie 100-250 V, jest wyposażona we wskaźnik stanu baterii i zabezpieczenie przed przeładowaniem.

LEDinspect® Foldable ma regulowaną górną część, co pozwala właściwie oświetlić miejsce pracy. Wyposażona jest w haczyk i magnes, a jej akumulator można ładować z sieci 230 V lub z gniazda zapalniczki samochodowej. Objęta jest dwuletnią gwarancją.

LEDinspect® Penlight to podręczna lampka warsztatowa o wytrzymałej konstrukcji i kompaktowych wymiarach wyposażona w 8 długowiecznych diod o wysokiej temperaturze barwy światła – 7000 K. Lampka jest niezwykle praktyczna – ma klips i magnes, bardzo ułatwiające pracę, a jej powierzchnia jest odporna na uderzenia.

LEDinspect® Mini jest wyposażona w haczyk, który pozwala zawiesić lampkę np. pod maską, a także magnes, dzięki któremu można ją umieścić np. na błotniku. Mimo małych rozmiarów lampa imponuje dużym natężeniem oświetlenia – aż do 2000 luksów w odległości 50 cm. Zasilana jest trzema bateriami AAA (są w zestawie), a producent udziela na nią dwuletniej gwarancji.

Zostaw Komentarz