Więcej elektrycznych pomp wody

15 lip 2020

Kolejne 16 referencji wzmocni asortyment marki E-Cool, pod którą firma Gates oferuje elektryczne pompy wody.

Firma Gates rozszerzyła asortyment elektrycznych pomp wodnych E-Cool, wprowadzając 16 nowych pozycji. Gama tych pomp obejmuje więc w tej chwili 36 referencji. Jednocześnie Gates, jako doświadczony producent pomp wodnych o jakości OE, gwarantuje, że ich konstrukcja i wydajność spełnia, a nawet przekracza, specyfikację producentów pojazdów.

Firma podkreśla także, że każdy numer katalogowy stanowi kompletne rozwiązanie. Oznacza to, iż zawsze, gdy montaż danej pompy wymaga użycia wsporników, są one częścią zestawu. Ponieważ stare wsporniki często ulegają uszkodzeniu, skutkując niepotrzebnymi reklamacjami, montaż nowych oznacza oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Rozszerzenie asortymentu pozwoliło pokryć zapotrzebowanie na pompy elektryczne do popularnych modeli marek takich jak: Audi (A4, A5 i A6), BMW (serie 1-5 i X1-X5), Land Rover (Discovery i Range Rover), Mercedes-Benz (CLK, klasa C, E oraz SL i CLS E), Porsche (Cayenne), Seat (Altea) oraz VW (Golf i Scirocco).

Warto przy okazji zauważyć, że już co czwarty samochód poruszający się po europejskich drogach jest wyposażony w turbosprężarkę chłodzoną elektryczną pompą wody. Jednocześnie producenci pojazdów coraz częściej dostrzegają potencjał tej technologii do chłodzenia wielu innych podzespołów. Dzieje się tak, gdyż można wówczas w prosty sposób dostarczać chłodziwo tylko wtedy, gdy jest ono potrzebne. Z jednej strony zwiększa to wydajność, z drugiej zaś zmniejsza obciążenie silnika. Do typowych zastosowań elektrycznych pomp wodnych należą:

  • układ chłodzenia turbosprężarki,
  • ogrzewanie wnętrza pojazdu,
  • chłodzenie akumulatorów w samochodach hybrydowych i elektrycznych

Podsumowując, wiele samochodów wyprodukowanych w ostatnich pięciu latach jest już wyposażonych w elektryczne pompy wodne, niektóre auta mogą mieć ich nawet trzy. Chociaż częstotliwość przeglądów tych pomp jest podobna jak ich mechanicznych odpowiedników, część może już wymagać wymiany. Obserwowane jest na przykład duże zapotrzebowanie na wymianę pomp w BMW  serii 3, 5 i 7 z silnikami o pojemności 2,5 i 3,0 litra.

Zostaw Komentarz