Więcej światła w logo NARVA

11 kwi 2022

NARVA – producent źródeł światła do pojazdów mechanicznych – odświeża swoje logo. Od teraz globalną wartość marki ma podkreślać hasło „Das Licht”.

Firma NARVA powstała pod koniec lat 40. ubiegłego wieku w Niemczech. Początkowo zajmowała się produkcją źródeł światła o rozmaitym przeznaczeniu. W kolejnej dekadzie jej działania skoncentrowały się na branży motoryzacyjnej. Z wielu innowacji jakie wprowadziła warto wymienić żarówki halogenowe wykonane ze szkła kwarcowego. Obecnie w gamie produktów znajdują się również lampy ksenonowe i ultranowoczesne retrofity LED.

W ramach rebrandingu logo zachowano rozpoznawalne na całym świecie elementy. Nazwa NARVA ma ten sam krój pisma oraz granatowy kolor. Natomiast z liter „A” i „V” zniknęły symbolizujące wiązkę światła żółte trójkąty. Nie ma także trójkolorowych pasów flagi niemieckiej, jak i samego napisu „Germany”. Nie oznacza to jednak zerwania z historią pochodzenia marki. Dotychczasowe hasło „Licht Tradition” zastąpiono równie zrozumiałym „Das Licht” (Światło).

Nowe logo sukcesywnie wprowadzane będzie na opakowaniach produktów NARVA, jak też w innych obszarach komunikacji wizualnej.

 

Zostaw Komentarz