Więcej teorii, więcej praktyki

01 paź 2017

 Program szkoleń Akademii Technicznej Inter-Team dotyczących bezpośredniego wtrysku paliwa został znacznie rozbudowany. W ciągu 2 dni mechanicy mają możliwość przyswojenia nie tylko wiedzy na ten temat, ale też czekają nich ćwiczenia praktyczne.

Chcąc dopasować popularne szkolenia „Bezpośredni wtrysk paliwa w silniku diesla” oraz ”Bezpośredni wtrysk paliwa w silnikach benzynowych” do zmieniających się warunków rynkowych, trenerzy Akademii Technicznej Inter-Team przygotowali nowy, rozbudowany pogram zajęć, który pozwala zarówno przyswoić niezbędną teorię, jak i sprawdzić ją w praktyce.

– Pierwotny program szkoleń został stworzony już kilka lat temu. Branża motoryzacyjna tymczasem dynamicznie się rozwija, i przez te kilka lat silniki uległy istotnym modyfikacjom. Dlatego zdecydowaliśmy się rozbudować dotychczasowy 8-godzinny program o kolejne 8 godzin. Dzięki temu mechanicy otrzymają kolejne 4 godziny teorii i 4 godziny czystej praktyki – mówi Tomasz Niedbała kierujący Akademią Techniczną Inter-Team.

Trenerzy Akademii przygotowali nie tylko nowe materiały dotyczące nowoczesnych silników diesla i benzynowych, ale też nowe makiety silników (z lat 2014-15), które pozwalają uczestnikom szkoleń lepiej zrozumieć pracę poszczególnych elementów. Ma to istotne znaczenie ze względu na fakt, że dostęp do wielu elementów i poznanie sposobu ich pracy jest utrudnione ze względu na konstrukcję silnika w nowoczesnych samochodach.

– Celem szkolenia w nowej formule jest przedstawienie różnych scenariuszy usterek oraz rozwiązań konstrukcyjnych, z którymi na co dzień spotykają się mechanicy. Uczestnicy szkoleń będą mogli przeprowadzić pomiary rzeczywistej pracy silnika z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego. Zyskają także praktyczne umiejętności oceny sprawności poszczególnych układów występujących w silnikach. Zdobyta przez nich wiedza usprawni poszukiwanie problemów i skróci czas poświęcony na diagnostykę – dodaje Tomasz Niedbała kierujący Akademią Techniczną Inter-Team.

Zostaw Komentarz