Więcej wiedzy technicznej dla warsztatów

01 cze 2021

Schaeffler i BILSTEIN uruchamiają pilotażowy projekt na portalu warsztatowym REPXPERT. Dzięki temu znajdzie się na nim również wiedza dotycząca amortyzatorów i sprężyn BILSTEIN. Na początek współpraca będzie trwała pół roku, a dane będą dostępne w Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii.

 

Schaeffler Automotive Aftermarket oraz niemiecki producent amortyzatorów i sprężyn BILSTEIN rozszerzają, trwającą od 2019 roku współpracę dotyczącą szkoleń technicznych. Dzięki temu zarejestrowani użytkownicy REPXPERT, portalu warsztatowego firmy Schaeffler, mogą teraz zapoznać się z pełną gamą produktów BILSTEIN, takich jak amortyzatory i sprężyny. Jednocześnie za pośrednictwem TecAlliance dostępne stały się informacje o produktach, filmy instruktażowe, praktyczne wskazówki oraz instrukcje montażu. Ponadto wszystkie produkty BILSTEIN są dostępne w katalogu części TecDoc.

Pracownicy warsztatów doceniają dostęp do informacji na portalu REPXPERT, ale chcą też mieć dostęp do informacji o produktach spoza asortymentu firmy Schaeffler. Dzięki współpracy z BILSTEIN wychodzimy naprzeciw temu zapotrzebowaniu i zapewniamy pracownikom serwisów dokładnie to, czego potrzebują: jeszcze więcej wiedzy technicznej oraz wsparcie w ich codziennej pracy –  mówi Sven Olev Mueller, kierownik Schaeffler REPXPERT.

Podczas sześciomiesięcznej fazy pilotażowej treści o produktach marki BILSTEIN będą również publikowane w kanałach społecznościowych oraz newsletterze REPXPERT. Newsletter zawiera informacje o nowych szkoleniach online, których program zostanie rozszerzony w najbliższych miesiącach.

Jeśli projekt pilotażowy zostanie przyjęty przez warsztaty równie dobrze jak dotychczasowe szkolenia techniczne, planujemy rozszerzenie współpracy oraz dodanie kolejnych krajów.  Początkowo projekt będzie realizowany w Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii – dodaje Sven Olev Mueller.

W przypadku warsztatów szkolenia techniczne odgrywają kluczową role w sprostaniu wyzwaniom, takim jak postępująca cyfryzacja, coraz bardziej złożone technologie pojazdów oraz wysoce wydajne procesy naprawcze. Aby zapewnić serwisom jak najlepsze wsparcie, Schaeffler zdecydował się wiec połączyć swą wiedzę i doświadczenie z drugim na rynku specjalistą od podwozi.

– Z przyjemnością rozpoczynamy fazę pilotażową z informacjami o produktach BILSTEIN na REPXPERT. Łącząc doświadczenie firmy Schaeffler dotyczące systemów podwozia i marki BILSTEIN, której specjalnością są amortyzatorów oraz sprężyny, tworzymy doskonałą podstawę do dostarczania wysokiej jakości treści dla warsztatów – mówi Volker Wegerhoff, kierownik działu Sales Aftermarket w BILSTEIN. – Wspólne podłoże technologiczne ułatwia nam zilustrowanie poszczególnych etapów pracy oraz wzajemnych powiązań pomiędzy elementami – dodaje Rainer Popiol, kierownik BILSTEIN Academy.

Zarejestrowani użytkownicy REPXPERT znajdą wszystkie informacje na temat nowego projektu pod adresem www.repxpert.pl.

Zostaw Komentarz