Wszechstronna czołówka
HL22M LED

05 lut 2021

Jedną z podstawowych cech lampy warsztatowej powinna być jej ergonomia. Philips zapewnia, że jego lampa o symbolu HL22M wyróżnia się pod tym względem wieloma rozwiązaniami.

Budowa lampy warsztatowej może być rozmaita. Najczęściej spotykane są podłużne konstrukcje z uchwytem do trzymania lub zawieszenia. Mają one swoje zalety, ale są sytuacje wymagające bardziej precyzyjnego doświetlenia miejsca wykonywanej pracy. Optymalnym rozwiązaniem wydają się wówczas tzw. czołówki zakładane na głowę.

Ich podstawową cechą jest to, że zapewniają, iż wiązka światła podąża za naszym wzrokiem. Do tego sposób mocowania nie angażuje rąk, co poprawia komfort pracy. W nowej lampie Philips HL22M dodatkowo zastosowano czujnik ruchu, dzięki czemu można ją zapalać i gasić gestem dłoni.

Do ergonomii zalicza się także jakość emitowanego światła. Dziś wszystkie lampy warsztatowe Philips bazują na wysokiej jakości diodach LED. Gwarantują one białą, zbliżoną do dziennego barwę światła, co zapobiega zmęczeniu wzroku. W przypadku HL22M to wartość 6500 K z zaprogramowaną mocą w dwóch trybach – 150 lub 300 lumenów. Minimalne ustawienie, zmieniane manualnie, to 50 lm. Uzupełnieniem tych funkcjonalności jest tryb latarki SOS.

Sam moduł z diodami LED ma regulowany kąt nachylenia 15, 30 lub 45 stopni, zaś kąt strumienia światła wynosi 60 stopni. W HL22M wbudowano akumulatorek z ładowaniem poprzez – dołączany w zestawie – kabel micro USB. Maksymalny czas pracy może wynieść nawet 12 godzin. Obudowa lampy spełnia wymogi klasy odporności na uderzenia mechaniczne IK07 i szczelności IP67.

– HL22M chociaż z nazwy jest lampą warsztatową, to znajdzie szerokie zastosowanie również poza warsztatem. To idealne rozwiązanie zarówno dla osób zajmujących się pomocą drogową, jak i samych kierowców. Będzie niezastąpiona na przykład przy wymianie uszkodzonego koła.  Sprawdzi się również podczas jazdy na rowerze czy w trakcie pieszych wędrówek. W trybie SOS może sygnalizować poruszanie się pieszego poboczem drogidodaje Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

 

Zostaw Komentarz