Wszystkie usługi pod marką REPXPERT

06 wrz 2016
Portal internetowy REPXPERT – przyjazny dla użytkownika, umożliwiający komunikację z zespołem i zaprojektowany z myślą o użytkownikach tabletów.
Portal internetowy REPXPERT – przyjazny dla użytkownika, umożliwiający komunikację z zespołem i zaprojektowany z myślą o użytkownikach tabletów.Od kilku tygodni portal REPXPERT należący do firmy Schaeffler oferuje niezależnym warsztatom wszystkie usługi związane z jej produktami i zestawami naprawczymi w jednym miejscu. Został więc znacznie rozbudowany, gdyż Schaeffler zapewnia szeroki wachlarz produktów i usług, które odniosły ogromny sukces, między innymi właśnie dzięki portalowi i licznym szkoleniom przeprowadzanym każdego roku w coraz to nowych miejscach na całym świecie.


Portal internetowy, infolinia, instrukcje i filmy montażowe, szkolenia techniczne, imprezy okolicznościowe – dzięki temu, że powstają bazując na 40-letnim doświadczeniu firmy Schaeffler na rynku części zamiennych, niosą dla niezależnych warsztatów ogromne korzyści. Korzystając z aktualizowanych na bieżąco danych oraz utrzymując bezpośredni kontakt z zespołem REPXPERT warsztat jest w stanie solidnie świadczyć kompleksowe usługi. – Bezpośredni kontakt naszych pracowników z mechanikiem, osobisty lub zdalny, będzie spotkaniem równych sobie specjalistów – mówi dr Robert Felger, członek zarządu ds. produktu i marketingu w Schaeffler Automotive Aftermarket. – Jesteśmy w stanie dotrzymać tej obietnicy, a pomoże nam w tym portal warsztatowy REPXPERT.

Nowy portal z sukcesami

Nowy portal internetowy REPXPERT działa od niemal roku i obecnie dostępny jest w 17 krajach. W najbliższym czasie zostanie oddany jeszcze do dyspozycji użytkownikom z Meksyku i Turcji. Od chwili debiutu zarejestrowało się na nim ponad 40 000 profesjonalnych mechaników, którzy są aktywnymi użytkownikami portalu. Miesięcznie przybywa 2000 kolejnych.

Jednym z ważniejszych elementów internetowej platformy jest katalog TecDoc obejmujący praktycznie wszystkie marki samochodów. Schaeffler, jako jedyne przedsiębiorstwo na rynku części zamiennych, oferuje dostęp do katalogu w jego pełnej wersji elektronicznej. Użytkownicy REPXPERT są zatem w stanie szybko i w prosty sposób dobrać właściwe części, a także uzyskać informacje dotyczące ich montażu/demontażu.

Użytkownicy portalu mają także dostęp do wszystkich informacji o produktach Schaeffler, tj. filmów montażowych, broszur technicznych, informacji serwisowych itp.

Kolejną zaletą portalu REPXPERT jest możliwość korzystania z systemu informacyjnego TecRMI. Dzięki TecRMI użytkownik może zapoznać się z obszernymi informacjami na temat napraw określonych modeli pojazdów, odpowiednio dobrać części oraz sprawdzić koszty naprawy. Funkcja ta jest już dostępna i całkowicie bezpłatna dla produktów z oferty firmy Schaeffler.

Globalny przekaz wiedzy

REPXPERT oferuje również szkolenia techniczne składające się z części teoretycznej oraz praktycznej, które dotyczą produktów i zestawów naprawczych marki LuK, INA, FAG oraz Ruville. Tylko w ubiegłym roku 65 trenerów przeszkoliło ponad 40000 osób w 22 różnych językach.

Oprócz szkoleń organizowanych u dystrybutorów i na terenie warsztatów, Schaeffler prowadzi je w specjalnie tworzonych własnych centrach szkoleniowych. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na informacje techniczne i profesjonalne szkolenia dotyczące zaawansowanych części do pojazdów i zestawów naprawczych. Bogate wyposażenie tych centrów umożliwia pokazanie krok po kroku sposobów wymiany części. Mając do dyspozycji specjalistyczne narzędzia, trenerzy REPXPERT pokazują jak powinno się przeprowadzać poszczególne operacje, uczą techniki obchodzenia się z tymi narzędziami, przestrzegają przed błędami najczęściej popełnianymi przez mechaników, dzielą się swym doświadczeniem. Dodać tu jeszcze należy, że Schaeffler dostosowuje i ulepsza pakiet dostępnych szkoleń dla niezależnych warsztatów wraz z rozbudową swej oferty produktowej.

Więcej informacji o REPXPERT i ofercie produktowej można znaleźć na stronie www.repxpert.pl

Zostaw Komentarz