WUZETEM inwestuje w nowoczesność

19 sie 2022

Na początku czerwca w hali produkcyjnej firmy WUZETEM, znanej z produkcji elementów aparatury wtryskowej do silników wysokoprężnych, stanęła nowoczesna frezarka z wysokoobrotowym wrzecionem przeznaczona przede wszystkim do automatycznego, precyzyjnego wiercenia otworów bazowych oraz paliwowych. Nowa maszyna pozwoli udoskonalić i przyspieszyć procesy produkcyjne. Zwiększy także precyzję oraz jakość wykonania wyrobów.

 

Nowa frezarka, która znalazła się w parku maszyn firmy WUZETEM gwarantuje najwyższą precyzję i jakość wykonania produktów, a także zwiększa efektywność oraz poziom automatyzacji produkcji. Centrum obróbcze, wyposażone w wysokoobrotowe wrzeciono oraz zapewniające dokładność do 0,006 mm, dotychczas znalazło zastosowanie w wielu branżach (m.in. inżynierii precyzyjnej i mechanicznej, technologii medycznej, przemyśle lotniczym czy e-mobility).

– Inwestycja w nowe technologie, zwiększanie efektywności produkcji i wdrażanie rozwiązań zgodnych z ideą Przemysłu 4.0 są dla WUZETEM kluczowymi elementami stałego, zrównoważonego rozwoju. Dokonując wyboru nowej frezarki, postawiliśmy na centrum obróbcze, które jest wyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne, wykorzystywane w inżynierii precyzyjnej, umożliwiające nieprzerwaną pracę z taką samą dokładnością i wydajnością. Maszyna pozwala na niemal czterokrotne zwiększenie produkcji, w porównaniu z wykorzystywanymi do tej pory wiertarkami specjalistycznymi. Zapewnia najwyższą jakość i precyzję, ale też wspiera optymalizację produkcji oraz rozwój portfolio naszych produktów i usług, co jest kluczowe z punktu widzenia strategii firmy” – powiedziała Anna Ścieszko-Osińska, prezes zarządu WUZETEM.

Spektrum możliwości

Nowa maszyna stanowi doskonałe połączenie ergonomii, najnowszych rozwiązań technologicznych i automatyzacji. Ta 5-osiowa innowacyjna frezarka jest wyposażona w trzy podstawowe osie X, Y i Z, a także dwie osie obrotu A i B, które umożliwiają w pełni symultaniczną obróbkę. Dokładność pozycjonowania wynosi imponujące 0,006 mm we wszystkich osiach. Konfiguracja osi pozwala również na obróbkę napowietrzną, co daje prawie nieograniczone możliwości obróbki produktów, a także niespotykaną dostępność do obrabianego elementu.

Zakup takiej frezarki stwarza WUZETEM nowe możliwości w zakresie produkcji części bardzo skomplikowanych pod względem geometrycznym. Maszyna jest w stanie wykonać elementy, które nie są osiągalne dla frezarek 3- i 4-osiowych.

Do zadań specjalnych

Frezarka została dostosowana przez producenta do indywidualnych, specyficznych potrzeb WUZETEM. Ma m.in. wysokoobrotowe wrzeciono, które umożliwia wiercenie niewielkich średnic na stosunkowo dużą głębokość, a także system paletowy zapewniający niemalże nieprzerwaną pracę, co ma bezpośrednie przełożenie na liczbę wyprodukowanych detali. W efekcie jest w stanie zastąpić siedem wiertarek specjalistycznych, obecnie wykorzystywanych w zakładzie WUZETEM.

Procesy produkcji zostały zaprojektowane zgodnie z metodą SMED (Single Minute Exchange of Die). Dzięki temu czas przezbrojenia maszyny jest maksymalnie krótki i może ona efektywnie realizować zamówienia specjalne oraz produkcję seryjną.

Gwarancją najwyższej jakości i powtarzalności produkcji jest konstrukcja maszyny oraz jej wyposażenie w specjalne algorytmy. Są one w stanie wykonać pomiary i na podstawie zebranych danych, dokonać kompensacji dla wszystkich pozycji, co gwarantuje wyjątkową dokładność podczas obróbki w dowolnym położeniu. Masa urządzenia wyposażonego w system wymiany palet wynosi blisko 16 ton.

Z myślą o przyszłości

Najnowsze inwestycje firmy są częścią długofalowej strategii ukierunkowanej na wzrost efektywności produkcji, dywersyfikację oferty oraz podniesienie konkurencyjności przedsiebiorstwa. Zakup urządzeń takich jak maszyna do nakładania powłok DLC, specjalistyczne myjnie czy precyzyjna drążarka do otworów rozpylających, mają fundamentalny wpływ na jakość produkcji, która jest najistotniejszym elementem budowania przewagi konkurencyjnej Warszawskich Zakładów Mechanicznych, polskiego producenta stalowych komponentów precyzyjnych do pojazdów, maszyn i urządzeń.

Zostaw Komentarz