Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

22 lip 2019

Firma MEYLE opublikowała film-samouczek demonstrujący krok po kroku wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów na przykładzie przekładni 7-G Tronic Plus marki Mercedes Benz.

MEYLE sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę łatwych w użyciu kompletów do wykonywania napraw. Lista obejmuje m.in. ponad 60 zestawów do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Zakres ich zastosowania to ponad 6000 pojazdów z przekładniami wszystkich znanych producentów. Zestawy zawierają komplet elementów niezbędnych do przeprowadzenia wymiany oleju zgodnie z zalecaną procedurą: filtr, uszczelki, śruby, śrubę spustową lub wlewową, magnesy oraz odpowiednią ilość oleju przekładniowego, zależnie od typu. Umożliwiają dzięki temu skrócenie do minimum czasu potrzebnego do przeprowadzenia wymiany oleju.

Olej przekładniowy poddawany jest dużym obciążeniom. Ulega zużyciu wskutek tarcia, wysokich temperatur i procesów chemicznych. Może to powodować zmianę zachowania skrzyni biegów i obniżać komfort jazdy, a nawet prowadzić do kosztownych w skutkach awarii. Zależnie od modelu pojazdu i stylu jazdy olej w automatycznej skrzyni biegów zaleca się wymieniać co 60 000-80 000 km.

Według specjalistów MEYLE, jeśli olej przekładniowy jest regularnie wymieniany, w większości przypadków przekładnia nie wymaga płukania. Płukanie nie jest również zalecane w przypadku dużego przebiegu (powyżej 150.000 km), ponieważ może prowadzić do uszkodzenia przekładni. Zawsze też należy przestrzegać wskazówek producenta pojazdu.

MEYLE oferuje m.in. zestaw do wymiany oleju w 7-biegowych automatycznych skrzyniach biegów 7-G Tronic i 7-G Tronic Plus montowanych w samochodach Mercedes. Zawiera on specjalny filtr hydrauliczny Combi-Media® and Smart-Media™-Triple. Przystosowana do specjalnych konstrukcji wielowarstwowa budowa zapewnia optymalne działanie filtra: cztery różne media filtracyjne skutecznie zatrzymują nawet najdrobniejsze cząstki powstające w skrzyni biegów. Nowy zestaw do wymiany oleju MEYLE‑ORIGINAL jest obecnie jedynym na rynku, który zawiera ten specjalny filtr.

 

Zostaw Komentarz