Young Car Mechanic bez finału

05 cze 2020

Pandemia koronawirusa sprawiła, że inicjatywy takie jak konkurs Young Car Mechanic z powodów bezpieczeństwa musiały zostać odwołane lub znacząco zmieniła się ich formuła. Nie oznacza to jednak, że organizatorzy porzucili ten projekt.

II etap konkursu Young Car Mechanic 2020 zorganizowany został 14 maja i w związku z pandemią koronawirursa przebiegał w trybie awaryjnym. Oznacza to, że rywalizacja została ograniczona jedynie do wypełnienia testu online. Sprawdzian wiedzy w wyznaczonym terminie wypełniło 323 zawodników ze wszystkich 26 placówek programu „Młode Kadry”. Największa grupy uczestników, po 33 osoby, reprezentowały Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych w Gorzowie Wlkp. Wynik 60% poprawnych odpowiedzi i więcej uzyskało 37 uczestników. Średni wynik II etapu Young Car Mechanic 2020, tj. 41% lub więcej uzyskało 128 uczestników i połowa placówek. Najlepszymi wynikami (średnio 57%) mogą się pochwalić uczestnicy z Zespołu Szkół nr 2 we Wrocławiu. Uzyskane dane potwierdzają wysoki poziom przygotowanych zdań. Najlepszy wynik – 100% poprawnych odpowiedzi uzyskał Łukasz Stępniewski z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

Ze względu na ograniczenia wprowadzone w wyniku pandemii COVID-19 oraz zmienioną przez Ministra Edukacji Narodowej organizację roku szkolnego 2019/2020, Finał Krajowy konkursu Young Car Mechanic 2020 nie odbędzie się w tym roku szkolnym. Oznacza to, że tegoroczna edycja inicjatywy organizowanej przez Inter Cars zakończona zostaje już na II etapie.

Konkurs Young Car Mechanic organizowany jest w Polsce we współpracy z partnerami biznesowymi od 4 lat. Firmami, które wspierają to przedsięwzięcie są: ZF Aftermarket, Bosch, Grupa Schaeffler, Febi, Varta, Elring, Meyle oraz Continetnal. Ponadto w tym roku finał krajowy Young Car Mechanic objęty został honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Warto również wspomnieć, że zasady organizowania i przeprowadzenia YCM na poziomie międzynarodowym oraz w porównywalnych warunkach w 7 krajach uczestniczących (Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Bułgaria, Rumunia i Polska) wspiera Program Erasmus+ .

 

Zostaw Komentarz