Young Car Mechanic po raz siódmy

13 maj 2023

Young Car Mechanic to konkurs stworzony dla młodych adeptów mechaniki samochodowej. Krajowy finał siódmej już jego edycji odbędzie się dosłownie za kilka dni, bo 20-21 maja. Nad projektem czuwa Fundacja Inter Cars, której misją jest wspieranie bezpiecznej i odpowiedzialnej mobilności.

Europejski konkurs Young Car Mechanic jest szansą dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych na zbudowanie własnej ścieżki kariery dzięki pasji i zainteresowaniu mechaniką i mechatroniką samochodową. Celem Young Car Mechanic jest również budowanie w społeczeństwie pozytywnego wizerunku zawodu mechanika samochodowego, podnoszenie kompetencji, a także znalezienie młodych talentów dla tego sektora branży motoryzacyjnej.

Do krajowego finału tegorocznej edycji konkursu dostało się dziesięcioro uczniów z następujących szkół: Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim, Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu, Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu, Zespół Szkół nr 7 w Katowicach, Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie.

Dziesiątka finalistów powalczy o tytuł najlepszego młodego mechanika w Polsce oraz o szansę na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Dla każdego z finalistów Fundacja Inter Cars ufundowała nagrody w postaci jednorazowego stypendium w wysokości 1000 zł na rozwój talentów i zainteresowań każdego z uczniów. Najlepsze trzy osoby, które znajdą się na podium krajowej edycji konkursu, otrzymają od Fundacji także iPady PRO.

Fundacja Inter Cars od początku swojego działania wspiera rozwój młodych ludzi zainteresowanych motoryzacją. Prowadzimy autorski program stypendialny Akcelerator skierowany do uczniów techników i szkół branżowych, wspieramy studentów kierunków technicznych, więc nasze zaangażowanie w konkurs Young Car Mechanic jest naturalnym krokiem w rozwoju naszych działań. Chcielibyśmy docenić zaangażowanie młodych ludzi poprzez ufundowanie im stypendium, a dodatkowo dać im szansę na rozwój swoich pasji i zainteresowań – mówi Katarzyna Orlikowska, koordynatorka programów stypendialnych w Fundacji Inter Cars.

Tegoroczny, 7. krajowy finał zorganizowany zostanie w dniach 20-21 maja w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie przy ulicy Szczęśliwieckiej 56.

Konkurs wspierany jest przez wiodących dostawców i producentów części. Sponsorami są: Bosch, Continental, Elring, Febi, Mann-Filter, Meyle, Schaeffler, Shell, Varta oraz ZF Aftermarket.

Zostaw Komentarz