Z Bielska-Białej do Hollywood

29 mar 2017

Równo 17 lat temu jeden z autorów tej strony  rozstał się z samochodem marki Polski Fiat 126p wyprodukowanym w połowie lat 80. Samochodzina, mimo zaawansowanego wieku, prezentował się całkiem nieźle i jeździł. Sprzedany został za symboliczną kwotę jakiemuś młodemu nabywcy, a jego poprzedni właściciel pożegnał wehikuł z ulgą, obiecując sobie więcej do pojazdu tej marki nie wsiadać.

Dziś decyzja o sprzedaniu za bezcen „malucha” wydaje się równie fortunna co odprawienie z kwitkiem Beatlesów przez szefostwo Decca Records lub niepodpisanie kontraktu z młodym Robertem Lewandowskim przez Legię Warszawa. Okazuje się bowiem, że za wzgardzonego przed laty „małego fiatka” można by wziąć teraz ładną sumkę.

Przekonaliśmy się o tym, zaglądając na stronę portalu aukcyjnego, a skłoniła nas do tego historia miłości, którą do malucha zapałał słynny hollywoodzki gwiazdor Tom Hanks. Bawiąc na planie filmowym w Budapeszcie, artysta kolekcjonował selfies z tamtejszymi „kaszlakami”, których nota bene wydaje się tam być więcej niż w Warszawie.

Pewna sympatyczna bielszczanka wpadła na znakomity pomysł, by podarować aktorowi „malucha”. Niedługo do Hollywood pojedzie pięknie odrestaurowany Polski Fiat 126p, a wydarzenie to odbije się pewnie szerokim echem. I tak po czterdziestu paru latach ziści się sen tow. Gierka. Produkt socjalistycznej Polski odniesie sukces w USA!

Zostaw Komentarz