Zadbaj o akumulator jak profesjonalista

17 paź 2022

Firma OSRAM wprowadziła do oferty profesjonalne urządzenia do sprawdzania kondycji akumulatorów i ich ładowania. Dzięki nim mechanicy będą mogli szybko zweryfikować stan akumulatora i w razie potrzeby go naładować. Gama składa się z testera OSRAM BATTERYtest PRO i trzech inteligentnych prostowników BATTERYcharge PRO.

Tester akumulatorów OSRAM BATTERYtest PRO pozwala przeprowadzić kompletny test kondycji akumulatora i układów elektrycznych w pojazdach z instalacjami 12 i 24 V, takich jak motocykle, samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. Przy okazji kontroli stanu akumulatora, urządzenie zweryfikuje także alternator, rozrusznik i połączenie z masą. Wyniki można wydrukować za pomocą wbudowanej drukarki termicznej lub przenieść do komputera za pomocą karty SD. W zestawie jest pokrowiec ochronny do przechowywania i transportu urządzenia.

Produkty OSRAM BATTERYcharge PRO to profesjonalne, inteligentne prostowniki, odpowiednie do szerokiej gamy typów akumulatorów 12 i 24 V stosowanych w pojazdów. Zależnie od potrzeb można zdecydować się na urządzenie PRO 30A, PRO 50A lub PRO 60A. Liczby w nazwach oznaczają maksymalne natężenie prądu ładowania. Gama produktów OSRAM BATTERYcharge PRO nadaje się do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, litowych i akumulatorów w pojazdach z systemem start/stop. Od użytkownika zależy, jaki wybierze program pracy prostownika. Ładowanie może więc być powolne lub szybkie, zależnie od potrzeb. Nowe produkty świetnie sprawdzą się nie tylko w warsztatach, lecz także w salonach i innych miejscach, np. by podładować akumulator w eksponowanym aucie.

OSRAM BATTERYcharge PRO poza swoją podstawową funkcją, czyli ładowaniem akumulatorów mają także możliwość przeprowadzenia testu kondycji baterii i alternatora. Wszystkie urządzenia tej linii są wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD i mają możliwość optymalizacji kondycji akumulatora. W przypadku baterii litowych cykl ładowania jest 7-stopniowy dla wszystkich prostowników BATTERYcharge PRO (poza PRO 30A, tu cykl jest 8-stopniowy), zaś pozostałe akumulatory są ładowane w cyklu 9-stopniowym (poza PRO 60A, gdzie cykl ma 3 stopnie).

Urządzenia OSRAM BATTERYcharge PRO mogą także pełnić funkcję zasilania podtrzymującego. Funkcja ta zapewnia stały prąd przy regulowanym napięciu do max 14,9 V. Wykorzystuje się ją na przykład podczas diagnostyki usterek elektrycznych, która wymaga, aby system elektryczny był aktywny. Bez dodatkowego źródła zasilania akumulator zostałby rozładowany. OSRAM BATTERYcharge PRO jest więc jednostką wspierającą, działającą w zasadzie jak dodatkowy zasilacz.

Wszystkie urządzenia OSRAM BATTERYcharge PRO mają również regulację natężenia prądu ładowania, a producent udziela na nie 2-letniej gwarancji.

Zostaw Komentarz