Zagłosujmy za wolnością!

11 kw. 2018

Czasem sobie w tym miejscu dowcipkujemy i pokpiwamy z rozmaitych absurdów, ale tym razem sprawa jest arcypoważna i dotyczy właściwie wszystkich, niezależnie od tego czy sobie tego życzą, czy nie.

Mowa o przyszłości niezależnego rynku motoryzacyjnego i wolności wyboru. Konkretnie zaś tego, czy będziemy mogli sami decydować, komu powierzamy obsługę naszych samochodów – autoryzowanym stacjom obsługi czy niezależnym warsztatom.

Ważą się właśnie losy złącza OBD, dzięki któremu niezależne warsztaty mogą diagnozować powierzane im samochody. Jeśli producenci nie będą mieli prawnego obowiązku wyposażania pojazdów w złącze diagnostyczne, z pewnością wykorzystają tę możliwość, by zagwarantować sobie monopol na dostęp do danych w samochodach. NASZYCH DANYCH W NASZYCH SAMOCHODACH.

Dlatego zachęcamy wszystkich, apelujemy, wzywamy! Podpiszcie petycję za pozostawieniem złącza. Czasu zostało niewiele, a liczy się każdy głos. Już w połowie kwietnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się kluczowe głosowanie nad rozporządzeniem w tej sprawie.

Mamy już ponad 4 000 podpisanych petycji, a przydałoby się jeszcze więcej. Pokażmy europarlamentarzystom, że jesteśmy za wolnym rynkiem i konsumenckim prawem do wyboru.

Petycja online dostępna jest tutaj.

Zostaw Komentarz