#ZdrowyKierowca

28 cze 2021

Praca kierowcy wiąże się wieloma negatywnymi czynnikami, mogącymi odbić się na zdrowiu. Aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie są trudne do zrealizowania w trasie. Dlatego każde przedsięwzięcie promująca zdrowy tryb życia jest godne poparcia. Akcja #ZdrowyKierowca została stworzona właśnie z myślą o promowaniu aktywności i właściwego odżywiania wśród kierowców.

Akcja #ZdrowyKierowca to pilotażowy projekt AS 24 Polska.. Jest to cykl spotkań, podczas których kierowcy będą zachęcani do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Ma to istotne znaczenie, ponieważ zdrowy kierowca stanowi gwarancję bezpieczeństwa w trasie.

Kierowcy borykają się z wieloma negatywnymi skutkami siedzącego trybu pracy. Należą do nich bóle mięśni, drętwienie rąk czy chociażby ból głowy mogący wynikać z odwodnienia. Nie można również zapominać o ciągłym skupieniu i stresie związanym z analizą sytuacji na drodze. Wykonywanie podstawowych ćwiczeń pozwala ograniczyć te skutki i pobudza wydzielanie endorfin będących hormonem szczęścia.

– Praca kierowcy to bardzo często kilkanaście godzin na dobę połączenia skupienia z pozycją siedzącą. Choć pokonywanie kilometrów bardzo często jest przyjemnością samą w sobie, warto zadbać o swój organizm. Należy opiekować się nim i w pewien sposób serwisować, niczym ciężarówkę, żeby jak najdłużej był w doskonałej kondycji.” – mówi Tomasz Zabłocki – fizjoterapeuta

W związku z tym AS 24 zachęca do odwiedzenia 29 czerwca stacji w Słubicach oraz 30 czerwca stacji w Krzywej. W tych dniach kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej porady fizjoterapeuty. Pokaże on podstawowe ćwiczenia, które można wykonywać w każdym miejscu w trasie, tak by zniwelować skutki wielogodzinnego prowadzenia pojazdu. Kierowcy otrzymają również zdrową przekąskę oraz drobny upominek, który pomoże zachować sprawność w pracy. To doskonała okazja do przekonania się, jak niewielka zmiana, może dać duży efekt.

– Zdrowie było i jest jedną z najważniejszych wartości każdego człowieka, jednak w tych czasach, jeszcze bardziej musimy się o nie troszczyć. Dlatego stworzyliśmy cykl spotkań pod wspólną nazwą #ZdrowyKierowca. Wiemy, że kierowcy to świadoma grupa zawodowa, która rozumie, jakie zagrożenia dla zdrowia niesie ze sobą praca siedząca. W związku z tym przygotowaliśmy szereg prostych wskazówek w formie ćwiczeń fizycznych, które poprawiają samopoczucie i jakość pracy. Do tego mała porcja trików ze zdrowego żywienia okraszona gadżetami od AS 24 Polska. To wszystko czeka na kierowców już 29 czerwca w Słubicach i 30 czerwca w Krzywej na stacjach AS 24” – podsumowuje Filip Mikosz z AS 24 Polska.

 

 

 

Zostaw Komentarz