Zestaw do regeneracji reflektorów

30 prn. 2020

Poliwęglanowe klosze reflektorów z czasem mętnieją, co powoduje, że lampy nie oświetlają drogi tak dobrze jak powinny. Ich stan może z czasem pogorszyć się do tego stopnia, że zostanie zakwestionowany podczas obowiązkowego badania technicznego na stacji kontroli pojazdów.

Kupno nowych reflektorów w miejsce starych, zmatowiałych bywa kłopotliwe, a do tego kosztowne. Są jednak sposoby przywrócenia lampom stanu pierwotnego, co nie tylko odświeża wygląd auta, ale przede wszystkim znakomicie poprawia działanie lamp, korzystnie wpływając na bezpieczeństwo jazdy.

Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi m.in. firma K2, która oferuje zestaw do regeneracji zniszczonych reflektorów samochodowych K2 Vapron. Korzystając z niego można przywrócić lampom dobry stan bez konieczności ich demontażu. Działanie zestawu polega na odbudowie przezroczystej warstwy poliwęglanu (to najbardziej przezroczyste tworzywo sztuczne, stosowane do budowy kloszy reflektorów), poprzez naniesienie nowej, płynnej poliwęglanowej powłoki, regenerującej strukturę klosza lampy.

K2 Vapron, popularnie nazywany „czajniczkiem do reflektorów” lub „magicznym czajniczkiem”, nadaje się do odnawiania zniszczonych (zmatowiałych, pożółkłych) reflektorów, niezależnie od wieku samochodu i stopnia zniszczenia lamp. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, regeneracja reflektorów za pomocą tego zestawu jest najskuteczniejszą i najpewniejszą metodą odnawiania powierzchni reflektorów. Działanie zestawu polega na podgrzaniu płynnego poliwęglanu w specjalnym „czajniczku” (kubeczku), a następnie naniesieniu jego oparów na zniszczoną powierzchnię, które osadzając się, odbudowują ją. Tak zregenerowane lampy odzyskują swój pierwotny, fabryczny, atrakcyjny wygląd.

W skład zestawu K2 Vapron wchodzi płyn do regeneracji (600 ml), kubek do aplikacji płynu, plastikowa nakładka na kubek, dodatkowa nakładka na kubek z elastycznym wężykiem do nanoszenia na trudniej dostępne powierzchnie, uszczelki oraz zasilacz. Zestaw należy uzupełniać wyłącznie czynnikiem K2 Vapron Refill.

K2 Vapron przeznaczony jest do użytku profesjonalnego. Nie nadaje się do regeneracji szklanych reflektorów.

Zostaw Komentarz