Zestaw do renowacji reflektorów w ofercie Philipsa

31 maj 2022

Producenci żarówek samochodowych systematycznie podnoszą ich wydajność, lecz kierowca może nie dostrzec efektów tych prac z powodu zmatowienia kloszy reflektorów.

Na opakowaniach żarówek samochodowych często znajduje się informacja o większej wydajności znajdującego się w pudełku źródła światła. Na przykład Philips w przypadku żarówek X-tremeVision Pro150 podaje +150 proc., a dla RacingVision GT200 – +200 proc. W praktyce powinno się to przekładać na oświetlenie znacznie dłuższego odcinka drogi w porównaniu do wymaganego prawem minimum.

Montaż takiej żarówki nie zawsze jednak przynosi oczekiwany efekt. Przyczyną jest na ogół marny stan techniczny reflektorów, szczególnie zaś ich szyb. Niestety klosze, zwłaszcza te wykonane z tworzywa, z upływem czasu tracą swą pierwotną przejrzystość, a wpływ na to mają zarówno warunki drogowe jak i atmosferyczne. Zmatowiałe szyby powodują rozpraszanie i tłumienie wiązki światła, przez co gorzej oświetla ono drogę przed pojazdem. Może też oślepiać innych uczestników ruchu drogowego.

Właściciele aut ze zmatowiałymi reflektorami, a są to z reguły pojazdy wyprodukowane przed wielu laty, stają przed dylematem. Czy zignorować cały problem, narażając się, że samochód nie przejdzie kolejnego badania technicznego czy znaleźć rozwiązanie adekwatne do rynkowej ceny auta. Zakup nowych oryginalnych reflektorów w grę raczej nie wchodzi, pozostaje więc poszukanie taniego zamiennika, używanych lamp w dobrym stanie lub …

– Marce Philips od zawsze przyświeca idea konstruowania i produkowania najefektywniejszych źródeł światła do pojazdów. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że czasem ich zastosowanie nie daje odpowiedniego efektu, szczególnie w starszych samochodach. Stąd w naszej ofercie znalazł się „Zestaw do renowacji reflektorów” –  mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla kierowców, którzy samodzielnie przeprowadzają drobne naprawy. W opakowaniu znajdują się wszystkie niezbędne materiały. To preparaty do zmiękczenia zabrudzeń, papier ścierny o różnej granulacji oraz płyn i miękka ściereczka do polerowania. Po zakończeniu całego procesu na powierzchni kloszy reflektorów tworzy się warstwa ochronna, chroniąca także przed promieniami UV. Wykonanie wszystkich czynności nie powinno zająć więcej niż pół godziny.

Zostaw Komentarz