Zestaw SKF rozszerzony

22 lis 2017

Firma SKF wprowadziła na rynek części zamiennych zestaw pompy wody uzupełniony o elementy mocujące i uszczelki, co pozwoli sprawniej przeprowadzać czynności serwisowe.

Zniszczony gwint śruby mocującej czy pęknięta uszczelka mogą zniweczyć bądź znacznie opóźnić naprawę. Stąd też producenci części coraz częściej dokładają do kompletu elementy, dzięki którym wszystkie czynności będą mogły być wykonane sprawnie i poprawnie. Dodają także instrukcję montażu, w której zwraca się uwagę na możliwe usterki i potencjalne błędy, jakie może popełnić mechanik.

Przykładem takiego kompletu może być zestaw, jaki pojawił się niedawno w ofercie SKF. Opakowanie z pompą wody zawiera teraz także metalową uszczelkę (nakładaną od strony bloku silnika), o-ring montowany na wielowypuście osi pompy, o-ring termostatu oraz cztery śruby mocujące. Zestaw przeznaczony jest do Forda Mondeo III i Transita (2.0 i 2.2 TDDi-TDCi) oraz Jagura X-Type z silnikami wysokoprężnymi o pojemności 2.0 i 2.2 litra.

Jednocześnie specjaliści z SKF zwracają uwagę na dwie rzeczy. Przed wymianą pompy wody należy sprawdzić stan wielowypustu osi, gdyż jego zużycie może świadczyć o zbyt dużych wibracjach pochodzących z silnika. Gdy zużycie jest zauważalne, skontrolować należy stan koła pasowego wału korbowego z tłumikiem drgań oraz dwumasowego koła zamachowego. Ważne jest też odpowiednie nasmarowanie miejsca połączenia z pompą wspomagania.

Kolejny krok to wymontowanie termostatu regulacji temperatury oleju i założenie nowego (dołączonego do zestawu) o-ringu, tak aby zapewnić odpowiednią powierzchnię styku i zapobiec ewentualnym wibracjom, a tym samym uszkodzeniom wirnika, czy nawet całej pompy wody.

W przypadku wątpliwości, numer odpowiedniej referencji SKF dla danego modelu samochodu można sprawdzić w katalogu TecDoc lub poprzez aplikację dostępną na urządzenia mobilne z system Android lub iOS z możliwością zeskanowania kodu QR.

Zostaw Komentarz