Zestawy naprawcze wałów napędowych

04 gru 2017

Meyle rozszerza swój asortyment zestawów naprawczych wałów napędowych i oferuje już 15 kompletów, które pokrywają zapotrzebowanie 10 milionów samochodów w Europie. Jako rozwiązanie typu „Smart Repair”, zestawy zawierają wszystkie komponenty do naprawy wału napędowego, dzięki czemu pozwalają oszczędzić czas i zmniejszyć koszt wymiany.

W przypadku uszkodzenia łożyska wału napędowego, warsztat może bez problemu wymienić je samo. Oznacza to duże oszczędności kosztów oraz surowców wykorzystanych do produkcji części zamiennych. Gama 15 zestawów naprawczych wałów napędowych MEYLE-ORIGINAL znajduje zastosowanie w pojazdach takich marek, jak Audi, Seat, Skoda, VW, Porsche i Mercedes Benz.

Łożysko wyłapuje drgania wału i równocześnie utrzymuje go w prawidłowej pozycji, niezależnie od wzajemnego położenia na stałe zawieszonego silnika i ruchomej osi tylnej. Zastosowany w oprawie łożyska element gumowy jest delikatny, więc przy dużych obciążeniach może się rozerwać. Przy tego rodzaju uszkodzeniu nie ma już zapewnionego dokładnego prowadzenia i podparcia wału napędowego. Pierwszymi oznakami tego jest coraz głośniejszy hałas i wzrastające wibracje we wnętrzu samochodu.

Przy uszkodzeniu łożyska wału w przypadku wielu samochodów nie było dotąd wyboru – należało wymienić kompletny wał napędowy. Zestaw MEYLE-ORIGINAL pozwala na tańsze rozwiązanie, tzn. naprawę wału zamiast jego wymiany. W pudełku znajdują się wszystkie komponenty konieczne do takiej naprawy: łożysko w oprawie, pierścień zaciskający, osłona, smar itp.

Przy wymianie łożyska inżynierowie Meyle zalecają równoczesną wymianę tarczy przegubu po to, aby uniknąć ryzyka szybkiego uszkodzenia tej części.

Zostaw Komentarz