ZF Aftermarket na XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

03 kwi 2023

Firma ZF Aftermarket po raz kolejny zaangażowała się w Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, prezentując przy tej okazji nową formę swego stoiska z ciekawymi eksponatami.

Stałym bywalcom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nie trzeba przedstawiać firmy ZF Aftermarket. Dywizja Grupy ZF oferuje produkty marek LEMFÖRDER, SACHS, TRW i WABCO, obejmujące hamulce, sprzęgła, amortyzatory oraz elementy zawieszenia i układu kierowniczego, przeznaczone zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Bogata ekspozycja firmy i ogromne doświadczenie jej szkoleniowców to zawsze doceniane przez uczestników wydarzenia atuty.

Jedną z nadrzędnych wartości naszej firmy jest wspieranie mechaników i przygotowanie ich na wyzwania przyszłości, dlatego z przyjemnością angażujemy się w takie projekty, jak Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – mówi Monika Chomicka, Regional Marketing Manager w ZF Aftermarket i dodaje: – Szkolenie i wsparcie aspirujących, młodych mechaników to inwestycja w przyszłość motoryzacji. Nasza obecność na OMM to okazja ku temu, by ten cel spełniać.

Zaawansowana technologia przyszłości

W tym roku po raz pierwszy prezentacja firmy odbyła się z udziałem Centrum Inżynieryjnego ZF z Łodzi, które zaprezentowało na stoisku zaawansowany technologicznie samochód Toyota RAV4, wyposażony w przyszłościowe systemy bezpieczeństwa i rozwiniętą elektronikę. Pojazd, który zaprezentowano uczestnikom OMM miał sensory ZF Smart Camera 4.8 oraz Front Radar Gen6, który służył do walidacji działania sensorów.

Wśród systemów, zastosowanych w prezentowanym pojeździe, był m.in. aktywny tempomat z rozpoznawaniem znaków drogowych oraz asystent utrzymania na pasie ruchu, świateł drogowych, hamowania awaryjnego oraz jazdy w korku. Do przetestowania ich działania wykorzystano sensorów referencyjnych, m.in. lidar 360 stopni, 2 przednie lidary, tylny lidar, 3 kamery referencyjne, układ IMU oraz układ dGPS (różnicowy GPS). Dane ze wszystkich tych sensorów są rejestrowane przez instalację logującą umieszczoną w bagażniku. Podczas jazd testowych cały setup generuje około 6 GB danych na minutę, co pozwala na szczegółową analizę i rozwój przyszłych technologii dla aut, które będą samodzielnie widzieć, myśleć i działać.

Gość specjalny z przekazem dla młodych

Na stoisku pojawił się chyba najbardziej rozpoznawalny drifter a zarazem ambasador marki SACHS – Bartosz Ostałowski. Opowiedział on młodym mechanikom biorącym udział w Mistrzostwach inspirującą historię o drodze jaką pokonał, aby osiągnąć sukces oraz o znaczeniu trwałych relacji biznesowych, świetnego teamu fachowców przygotowujących jego auto do rajdów, jak i niezawodności wykorzystywanych części. Podzielił się także swoim przepisem na to, jakie cechy powinien mieć dobry mechanik w motosporcie, wskazując przede wszystkim na wiedzę, zaangażowanie, intuicję oraz dokładność.

Zastanawialiście się, czym dla Was jest niezawodność? – zapytał Bartosz Ostałowski. – Dla mnie to poczucie, że w każdej sekundzie przejazdu mogę polegać na samochodzie, który prowadzę. To zaufanie, że nawet przy wysokiej prędkości, a może szczególnie wtedy, auto nie spłata mi figla. Muszę czuć się pewnie za kierownicą, aby skupić się na działaniu i czerpaniu z tego frajdy, a tą pewność gwarantuje mi mój team fachowców, którzy wiedzą, jak pracować na najlepszych częściach, które wykorzystuję w swoim samochodzie.

Wzbogacona oferta i sprawdzian wiedzy w praktyce

Firma ZF Aftermarket podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zaprezentowała także szeroką ofertę szkoleniową z naciskiem na elektromobilność, wsparcie techniczne oraz pracę z najważniejszymi układami w pojeździe, w tym kluczowym dla bezpieczeństwa układem hamulcowym. Co więcej, aby umożliwić przetestowanie nabytej wiedzy, przygotowane zostały zadania praktyczne w czterech kategoriach: Elektromobilność, Młody Mechanik, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych oraz Mechanik Zawodowy. Natomiast Centrum Inżynieryjne ZF zaprezentowało na swoim pojeździe testowym m.in. w technologię ADAS, do której obsługi firma już przygotowuje mechaników w ramach szkoleń w koncepcie ZF [pro]Tech.

Z radością obserwujemy z jakim zaangażowaniem i motywacją młodzi adepci szkół podchodzą do przygotowanych przez nas konkurencji. Są przyszłością branży, dlatego z dumą patrzymy, jak rozwija się nie tylko technologia, ale również przyszłe pokolenia profesjonalistów, które już wkrótce wejdą na rynek pracy – stwierdziła Monika Chomicka.

S jak serwis…[pro]Service

Motywem przewodnim tegorocznych Mistrzostw było aktywne przyjęcie pojazdu do serwisu, gdzie ZF Aftermarket postawił na pracę z produktami marki TRW. Eksperci zadbali o to, aby przekazać młodym i zawodowym mechanikom wiedzę dotyczącą jakościowych produktów oraz technologii stosowanych w układzie hamulcowym, podkreślając, jak ważnym elementem diagnostyki jest kontrola układu hamulcowego.

Rynek motoryzacyjny dynamicznie się rozwija, co powoduje, że obsługa nowoczesnych pojazdów staje się dla warsztatów coraz większym wyzwaniem. Pomocą w sprostaniu mu są koncepty warsztatowe, gwarantujące bogatą ofertę szkoleń i rozwiązania serwisowe. – W ZF Aftermarket staramy się odpowiadać na wyzwania przyszłości i z wyprzedzeniem się na nie przygotowujemy. Rozwijamy ofertę szkoleń, regularnie odwiedzamy warsztaty, rozszerzamy ofertę wsparcia biznesowego. W ramach konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech od lat oferujemy mechanikom wsparcie merytoryczne i techniczne, a w bieżącym roku uruchomimy nowy koncept ZF [pro]Service dedykowany pojazdom ciężarowym – zapowiedział Michał Głażewski, Regionalny Kierownik Zespołu Technicznego ZF Aftermarket.

Zostaw Komentarz