ZF Services szkoli ustawicznie

23 gru 2015

Stałe poszerzanie kompetencji to niezbędny warunek, by utrzymać konkurencyjną pozycję niezależnych warsztatów na rynku usług serwisowych. Pomagają w tym czołowi dostawcy części, którzy oferują coraz szersze programy szkoleń technicznych. Przykładem może być firma ZF Services.

 Jak wskazują przedstawiciele ZF Services, rozwój technologii w branży motoryzacyjnej wymaga od mechaników warsztatów niezależnych coraz lepszej znajomości takich podzespołów jak automatyczne skrzynie biegów, samoadaptujące się amortyzatory czy elektroniczne układy wspomagania przekładni kierowniczych. Wiedzę na ten temat można zdobyć m.in. korzystając z bogatej oferty szkoleniowej, przygotowanej przezZF Services z myślą o wsparciu swych partnerów biznesowych – pracowników niezależnych warsztatów zarówno specjalizujących się w pojazdach osobowych jak i użytkowych, a także sprzedawców detalicznych.

Programy szkoleniowe ZF Services są tak konstruowane, aby w najbardziej przystępny sposób przekazywać uczestnikom wiedzę praktyczną. Jak pokazują wyniki, koncepcja ta jest bardzo dobrze odbierana. – W 2015 roku w naszych szkoleniach udział wzięło ponad 12 000 osób – mówi dr Ulrich Walz, członek zarządu ZF Services. – Tworząc nasze programy szkoleniowe inspirowaliśmy się codzienną pracą warsztatową. Dlatego skupiają się one przede wszystkim na właściwym montażu poszczególnych elementów – dodaje Walz.

Szkolenia to również główny element programu ZF Services [pro]Tech. Od jego rozpoczęcia w 2012 roku przystąpiło do niego ponad 5 000 warsztatów. W 2016 roku kompleksowy program szkoleń warsztatowych zostanie poszerzony o tematykę układu napędowego i zawieszenia. Na przykładzie modelu BMW 528i, uczestnicy będą zdobywać praktyczną wiedzę popartą zajęciami teoretycznymi dotyczącymi takich zagadnień jak m.in.: serwisowanie samochodu z napędem na cztery koła „xDrive”, problemy z przekładnią 8HP, naprawy zawieszenia samopoziomującego CDC. W programie znalazły się również warsztaty z kalibracji sprzęgła DSG, podczas których omawiane są skutki jego uszkodzenia w samochodach z silnikami wyposażonymi w bezpośredni wtrysk paliwa.

Oferta programowa obejmuje również tematykę wysokich napięć w samochodzie, co ma związek z rosnąca liczbą pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Udział w trzygodzinnym module szkoleniowym daje uczestnikom możliwość uzyskania certyfikatu EuP poświadczającego przeszkolenie w dziedzinie elektroniki. Przedstawiciele ZF Services podkreślają, że firma jest pionierem w tej tematyce. Modułowe programy szkoleniowe dotyczące wysokich napięć oferuje bowiem już od sześciu lat.

 

Zostaw Komentarz