ZF wspiera elektryfikację rynku części zamiennych

19 sie 2022

Mobilność nowej generacji, rozwijana dzięki pojazdom elektrycznym, autonomicznym i obsługiwanym przez oprogramowanie, całkowicie odmieni rynek części zamiennych. Na targach Automechanika firma ZF zaprezentuje nowy asortyment produktów i innowacyjne koncepcje usług, wspierające warsztaty, dystrybutorów i floty w drodze ku transformacji.

– Po prawie trzech latach lockdownu, w imieniu ZF z przyjemnością ponownie powitam naszych klientów na targach Automechanika. Wreszcie mamy szansę osobiście zaprezentować, jak wspólnie możemy rozwijać obszar usług w mobilności – mówi Philippe Colpron, dyrektor dywizji ZF Aftermarket. – Kompleksowe przenikanie branży pojazdów nowymi funkcjami łączności, oprogramowaniem i napędami elektrycznymi otwiera drogę do prawdziwej rewolucji na rynku części zamiennych. Wszystkie warsztaty muszą być na to przygotowane. Wczesne przewidywanie nadchodzących zmian i proaktywne przygotowania to kluczowe czynniki sukcesu dla wszystkich obecnych na tym rynku.

Podczas nadchodzących targów ZF Aftermarket skupi się na prezentacji nowych usług i innowacyjnych produktów oraz na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, aby otworzyć zupełnie nowy horyzont możliwości dla swoich partnerów.

ZF [pro]Tech stawia na elektryfikację

ZF szacuje, że do 2030 roku ponad połowa wszystkich nowo produkowanych na świecie pojazdów będzie miała napęd czysto elektryczny lub hybrydowy. W związku z tym firma ZF Aftermarket znacznie wzbogaci swój koncept warsztatowy ZF [pro]Tech o kolejne innowacje, stanowiące uzupełnienie popularnych szkoleń z zakresu wysokiego napięcia. Będą one obejmować tematykę z zakresu obsługi e-mobilności, innowacyjne rozwiązania dla warsztatów, a także narzędzia, które pozwolą zakomunikować konsumentom kompetencje w obszarze napraw pojazdów elektrycznych.

Jednocześnie niemiecki koncern znacząco rozszerza asortyment produktów do pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Dotychczasowa oferta, od elementów układu kierowniczego i podwozia firmy LEMFÖRDER do modeli VW ID.4 i ID.3, przez amortyzatory SACHS do BMW i3, po klocki hamulcowe TRW Electric Blue do Tesli Model S, zostanie teraz uzupełniona o e-płyny – środki smarne do elektrycznych i hybrydowych układów napędowych. Nowe produkty zadebiutują na targach Automechanika.

Płyny do elektryków i hybryd

Ponieważ coraz więcej pojazdów elektrycznych i hybrydowych jest serwisowanych lub naprawianych w niezależnych warsztatach, ZF Aftermarket wprowadza do oferty nowe oleje o wysokich parametrach: ZF Lifeguard eFluid do przekładni redukcyjnych samochodów elektrycznych, silników elektrycznych i elektroniki siłowej, a także ZF Lifeguard Hybrid do przekładni hybrydowych ZF stosowanych w samochodach osobowych. Ponieważ moment obrotowy i moc w elektrycznych układach napędowych są wyższe niż w silnikach spalinowych, nowe e-płyny muszą spełniać najwyższe standardy wydajności i jakości. Jako dostawca rozwiązań dla rynku OE, ZF może zagwarantować spełnienie tych wysokich wymagań.

ZF Lifeguard eFluid i ZF Lifeguard Hybrid zapewniają najlepszą ochronę i mniejsze zużywanie się układu napędowego, zwiększoną wydajność oraz optymalną kontrolę temperatury nawet podczas intensywnego przyspieszania i rekuperacji.

Większa oferta produktów regenerowanych

Przemysłową regeneracją części i podzespołów do pojazdów firma ZF zajmuje się już od ponad 60 lat. Skrzynie biegów, układy kierownicze, osie, przekładnie hydrokinetyczne, sprzęgła, zaciski hamulcowe i elementy silnika zyskują drugie życie w 22 zakładach i punktach serwisowych znajdujących się w 12 krajach. ZF Aftermarket przekłada to wieloletnie doświadczenie w ofertę asortymentu produktów regenerowanych. – Jednym z naszych najważniejszych celów korporacyjnych jest ochrona środowiska – mówi Philippe Colpron. – Dlatego stale pracujemy nad dalszym rozwojem naszej oferty w zakresie części regenerowanych.

Regeneracja to zrównoważony proces przemysłowy, którego efektem jest jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność dorównujące zapewnianemu przez nowe części seryjne. Można dzięki temu nawet kilkukrotne wykorzystywać określone produkty, zmniejszając zużycie energii i materiałów – w zależności od produktu oszczędności sięgają nawet 90 procent.

Na targach Automechanika firma ZF Aftermarket skupi się na znacznie powiększonym asortymencie regenerowanych przekładni kierowniczych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Pokazane zostaną m.in. regenerowane przekładnie TRW przeznaczone do popularnych modeli pojazdów, takich jak Audi A3, Skoda Octavia, Volkswagen Golf V/VI i Passat.

Zauważyć tu należy, iż praktycznie we wszystkich segmentach samochodów stosowane jest już elektromechaniczne wspomaganie kierownicy. Spotkać je można nawet w ciężkich SUV-ach, limuzynach czy pojazdach dostawczych. Naprawa samej przekładni kierowniczej w takim przypadku nie wchodzi w grę, zawsze konieczna jest jej całkowita wymiana.

Znacznie poszerzona została również oferta przekładni kierowniczych WABCO Reman do pojazdów użytkowych, która obecnie obejmuje przekładnie m.in. do samochodów ciężarowych DAF, Iveco, Scania, Renault i Volvo.

Nowa koncepcja w nowej lokalizacji

ZF Aftermarket zaznaczy swoją obecność na targach Automechanika dzięki nowej koncepcji i nowej lokalizacji. Tętniące życiem forum targowe służące nawiązywaniu kontaktów, duża scena główna do prezentacji na żywo i pełny harmonogram sesji szkoleniowych na scenie warsztatowej stworzą odwiedzającym szansę na poznanie prezentowanych innowacji i szerokiego zakresu wiedzy specjalistycznej ekspertów ZF Aftermarket.

Philippe Colpron, dyrektor ZF Aftermarket, podkreśla, że kluczowa będzie możliwość osobistych rozmów z gośćmi. – Wiemy już, że nasze nowości z targów Automechanika będą na ustach wszystkich. Ważniejsze dla nas jest jednak to, abyśmy mieli okazję porozmawiać z każdym klientem odwiedzającym nas na targach Automechanika.

 

 

Zostaw Komentarz