Ziemia, woda, powietrze
– z TEXA zawsze „po drodze”

21 maj 2014

p01162_0198TXM_1(1)p00832_0088
Co prawda przeprowadzanie diagnostyki statków powietrznych  przy pomocy urządzeń marki TEXA to w tej chwili tylko marzenie, ale gdy chodzi o pojazdy oraz jednostki pływające TEXA jest niekwestionowanym liderem rynku wielomarkowych urządzeń diagnostycznych…

 TEXA to wyjątkowa firma. Dość powiedzieć, że produkcja żadnego z jej urządzeń, a nawet komponentów do nich, nie jest zlecana  za granicą. Jako przyczynę takiej decyzji podawane są względy etyczne i jakościowe. Jednocześnie Claudio Povanello, szef marketingu TEXA przytacza słowa właściciela przedsiębiorstwa, Bruno Vianello: „Czerpiemy z przyszłości i przeszłości”.

Firma w swych działaniach koncentruje się w trzech podstawowych dla niej dziedzinach: diagnostyce pojazdów i jednostek pływających, obsłudze klimatyzacji oraz diagnostyce spalin.

Ziemia i woda

Zaawansowane technicznie urządzenia diagnostyczne o szerokim zastosowaniu są od lat specjalnością firmy TEXA. Przy ich pomocy można dokonywać obsługi i napraw niemal wszystkiego co jeździ i pływa: od motocykli przez samochody osobowe i dostawcze, po ciężarówki,sprzęt budowlany oraz rolniczy rolnictwo; od jachtów motorowych, przez łodzie, po skutery wodne.

Największym zakresem działania cechuje się urządzenie nazywane potocznie „kombajnem diagnostycznym”, czyli TXTs. Oferuje ono pełne możliwości w przypadku każdego rodzaju pojazdów (tzn od małych jednośladów po wielkie ciężarówki i maszyny). Na drugim krańcu gamy znajdują się urządzenia miniaturowe, tzn. kości do diagnostyki pokładowej: OBD log i Matrix. Pierwsza z nich jest przeznaczona do systemu sterowania silnikiem – wychwytuje usterki i zapisuje parametry jazdy. Druga to już nie tylko diagnostyka silnika, ale również zapis producenckich systemów diagnostycznych dotyczących skrzyni biegów oraz parametrów wpływających na komfort – wszystkiego poza systemami bezpieczeństwa. Tym samym Matrix jest unikatem na rynku, urządzenie tego typu ma w ofercie tylko TEXA. Pomiędzy OBD i TXTs znajduje się szeroka gama urządzeń dedykowanych do poszczególnych grup pojazdów i dobranych do potrzeb diagnostycznych serwisów.

A jednak także powietrze

Choć TEXA nie ma obecnie w swej ofercie urządzeń do diagnostyki statków powietrznych, to powietrze jak najbardziej leży w obszarze zainteresowań firmy.

Po pierwsze powietrze płynące do kabiny samochodu, gdyż w gamie urządzeń TEXA ważne miejsce zajmują stacje do obsługi klimatyzacji. Paleta tych urządzeń składająca się na linię Konfort jest przy tym na tyle duża, że każdy warsztat znajdzie w niej urządzenie optymalnie spełniające jego oczekiwania. Tanio? Na jeden czynnik? Na dwa? Zamiennie? Z identyfikatorem czynnika? Wszystkie te opcje, a także wiele innych,zostały przewidziane.

Dodać należy, że stacje do obsługi klimatyzacji TEXA są chronione 10 międzynarodowymi patentami, zaś nawet najprostsze urządzenie standardowo jest wyposażone w bazę danych w 26 językach.

Z powietrzem ściśle związana jest też trzecia główna grupa produktów TEXA, jaką są urządzenia wykorzystywane przy analizie spalin. TEXA w tej dziedzinie ma do zaproponowania urządzenia do odczytu obrotów i temperatury silnika niezbędne do wykonania pełnej analizy spalin RC2 i RC3, oraz moduł do analizy spalin silników wysokoprężnych.

Wsparcie posprzedażne

Call_center1Woda, powietrze, ziemia…to nie cały zakres działań firmy. Należy jeszcze pamiętać o ludziach, którzy posługują się urządzeniami i mają nie mniejszy niż one wpływ na uzyskiwane rezultaty. Dlatego TEXA użytkownikom swych wyrobów udziela wszechstronnego wsparcia w codziennej pracy. Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o wyróżniających firmę TEXA na tle konkurencji, a zwłaszcza na tle producentów kopii wielomarkowych testerów diagnostycznych, usłudze call center, bazach danych i systemie Texa edu. Wszystko to razem niewątpliwie przyczynia się do podniesienia skuteczności warsztatu i zwiększenia jego efektywności.

Na koniec należy jeszcze zauważyć, że TEXA obecna jest na całym świecie poprzez rozległą sieć dystrybucji. Ma swoje oddziały w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Polsce, Rosji i Japonii.

Na podstawie materiałów firmy TEXA

2 komentarze
  1. Jeżeli ktoś z Panów Elektroników popracował na sprzetach fabrycznych to T… jest (resztę mozna dopowiedzieć) „Coś co jest do wszystkiego w praktyce jest do niczego !” I tego się trzymać.
    PS: widziałem diagnozę Toyoty D4D na T…, wymienili bo tak pokazywała a dalej była du…

  2. No w E71 czyli bmw x6 to moga poogladac tym testerem czy ma pokrywe silnika zamknietą …. nie obsługuje elekt klapy bagaznika, fotela kierowcy i pasazera , kamery cofania itd..

Zostaw Komentarz