Zimowy niezbędnik

28 lis 2022

 

W sezonie jesienno-zimowym przydają się akcesoria do odmrażania i usuwania pary z szyb, sprawnego otwierania zamków, a także uruchamiania silnika. ELIT Polska przedstawia zimowy niezbędnik odpowiedzialnego kierowcy.

 

Większość Polaków pozostawia swój samochód pod gołym niebem. Kiedy pojawiają się przymrozki i opady śniegu, zimowe akcesoria okazują się bardzo przydatne. Zwłaszcza, że odśnieżanie auta przy włączonym silniku stanowi wykroczenie, za które można otrzymać mandat.

Do usunięcia śniegu i lodu z karoserii potrzebujemy szczotki, skrobaczki i odmrażacza do szyb. Najczęściej wszystkie te rzeczy znajdują się wewnątrz auta. Kiedy przychodzi silny mróz, zamki i uszczelki w samochodzie mogą przymarznąć. Dlatego warto temu zawczasu przeciwdziałać, korzystając np. z silikonu w sprayu firmy K2. Dzięki zastosowaniu specjalnej dyszy, aplikacja preparatu w otwór zamka jest bardzo łatwa i precyzyjna, a posmarowanie nim uszczelek samochodu zwiększa szanse na bezproblemowe otwarcie zamków i drzwi nawet w największe mrozy.

Dużym wyzwaniem w sezonie jesienno-zimowym są również parujące i zamarznięte szyby. Wilgoć powstaje między innymi z pary, jaka wydobywa się z naszego oddechu. Do poradzenia sobie z problemem zamarzniętych szyb służy odmrażacz K2 Alaska. Pomoże on skutecznie usunąć warstwę lodu z oczyszczonej ze śniegu powierzchni szkła. Z kolei preparatem, który ogranicza powstawanie na szybach pary wodnej jest K2 Antypara. Środek ten jest bardzo prosty w użyciu – wystarczy nanieść go na wcześniej mytą, wewnętrzną stronę szyby i odczekać, aż odparuje. Po odczekaniu chwili szkło należy wypolerować suchą szmatką. Antypara będzie skuteczna przez kolejnych kilka tygodni.

Ważna dla bezpieczeństwa jest również optymalna widoczność. Drobiny soli, którą drogowcy posypują nawierzchnię tworzą na szybie trudną do usunięcia na sucho warstwę osadów. Z pomocą przychodzi zimowy płyn do spryskiwaczy, który sprawdza się nawet w najtęższy mróz. Nie tylko skutecznie oczyści szybę, ale również zapobiegnie zamarznięciu płynu w zbiorniku, przewodach i dyszach, co mogłoby spowodować ich uszkodzenie.

Istotny będzie również płyn do chłodnic, który zabezpiecza przed przykrą niespodzianką w postaci awarii układu chłodzenia silnika. Płyn K2 Kuler wytrzymuje temperatury do -35 °C i zapewnia optymalną pracę silnika w każdych warunkach.

Wytrącanie się kryształków parafiny z oleju napędowego może doprowadzić do zablokowania filtra paliwa. Aby temu przeciwdziałać, można zastosować środek K2 DFA-39. Zapobiega on żelowaniu oleju napędowego w temperaturze do -39 °C. Środek wlewa się bezpośrednio do baku w zalecanych proporcjach podanych na opakowaniu. Stosowania specyfiku nie należy się obawiać, gdyż nawet znaczne przedawkowanie preparatu nie jest szkodliwe dla silnika, co potwierdziło Centralne Laboratorium Naftowe w Warszawie.

Jeśli już doszło do zamarznięcia paliwa w samochodzie, z pomocą przyjdzie uniwersalny odmrażacz paliwa K2 Anti-frost. Mała buteleczka wystarczy na 40 do 80 litrów paliwa i skutecznie odmrozi benzynę lub olej napędowy oraz w sposób trwały zwiąże wodę kondensacyjną, dzięki czemu chroni układ przed zamarzaniem przy kolejnych mrozach.

 

 

Zostaw Komentarz