Zmiany w CLEPA
– odchodzi Sigrid De Vries, sekretarz generalna

02 cze 2022

Sigrid de Vries, od 2017 roku sekretarz generalna Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Motoryzacyjnych CLEPA, odchodzi 31 sierpnia ze stanowiska. Wciąż jednak pozostanie w branży motoryzacyjnej, w której podejmie się nowych wyzwań.

Przemysł motoryzacyjny dostarczający części i komponenty do produkcji samochodów jest bardzo ważnym sojusznikiem w transformacji, której celem jest osiągnięcie inteligentnej, bezpiecznej i zrównoważonej mobilności Europie. W czasach gwałtownych zmian, które przeżywamy, stowarzyszenia branżowe odgrywają szczególnie ważną rolę. Przedstawiają perspektywiczne pomysły, reprezentują uzasadnione interesy i przyczyniają się do wypracowania pragmatycznych rozwiązań. Jestem przekonana, że znakomity zespół CLEPA pod kierownictwem nowego sekretarza generalnego zapewni utrzymanie pozycji stowarzyszenia. Chciałbym podziękować kierownictwu CLEPA, zespołowi i wszystkim członkom za zaufanie i inspirację. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy – mówi Sigrid De Vries.

Sigrid wprowadziła istotną i pozytywną zmianę do naszego stowarzyszenia, wzmacniając przesłanie i głos branży, budując profesjonalny i kompetentny zespół oraz umacniając nas w roli przedstawiciela branży. Bardzo żałujemy, że odchodzi. Cieszymy się jednak, że pozostaje w sektorze motoryzacji i nie możemy się doczekać współpracy z nią, kiedy już przejmie stery ACEA. Biorąc pod uwagę jej głęboką wiedzę na temat kluczowych kwestii dotyczących dostawców, ta zmiana powinna wzmocnić nasz dialog, współpracę i partnerstwo z producentami OEM. Kierownictwo CLEPA podejmuje teraz kroki w celu zapewnienia szybkiej i płynnej sukcesji stanowiska sekretarza generalnego i ogłosi dalsze informacje w odpowiednim czasie – stwierdził Thorsten Muschal, prezes CLEPA.

 

 

Zostaw Komentarz