Zmiany w ofercie żarówek OSRAM

27 wrz 2021

Firma OSRAM regularnie wprowadza zmiany do swojej oferty samochodowych źródeł światła. I tak do znanych rodzin Night Breaker Laser i Night Breaker Silver dołączyły niedawno nowe, najbardziej wydajne żarówki – Night Breaker 200. Z kolei w serii Cool Blue Intense producent wprowadził kilka modyfikacji. Wszystko po to, by jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, komfort użytkowania i zadowolenie z jakości światła.

 

Nowe żarówki Night Breaker 200 świecą światłem nawet do 200% jaśniejszym niż określa to minimum homologacyjne. Dzięki temu droga przed samochodem jest oświetlona zauważalnie dalej, nawet do 150 m przed podjazdem i znacznie jaśniej w najbardziej kluczowych dla bezpieczeństwa obszarach drogi. Jednocześnie żarówki te charakteryzują się światłem bielszym do 20% w porównaniu do wymagań normy ECE R112/R37, ich temperatura barwowa wynosi 4050 K i 3700 K (odpowiednio dla H4 i H7). Wszystkie te cechy oznaczają dla kierowców, że będą oni widzieć jeszcze lepiej i dalej, dzięki czemu będą mogli zareagować szybciej na znaki czy przeszkody (lub inne zagrożenia na drodze).

Montaż żarówek Night Breaker 200 jest najprostszym i w pełni legalnym sposób na poprawę bezpieczeństwa oraz ulepszenie i modernizację oświetlenia halogenowego w samochodzie. Dodatkowo żarówki te mają chromowaną końcówką bańki, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne w reflektorze. To szczególnie przypadnie do gustu kierowcom zwracającym uwagę na estetykę wyglądu ich samochodu.

W znanej rodzinie produktów serii Cool Blue Intense producent wprowadził kilka ulepszeń. Przede wszystkim zmieniono maksymalnie osiąganą wartość temperatury barwowej – z 4200 K na 5000 K w przypadku halogenów i z 6000 K na 6200 K w przypadku lamp ksenonowych. Tym samym ich światło przypomina to emitowane przez oświetlenie LED-owe przy zachowaniu wszystkich wymagań homologacyjnych. Ponadto, nowe serie źródeł Cool Blue Intense generują światło do 100% jaśniejsze dla żarówek (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112) i do 150% jaśniejsze dla ksenonów (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R98). Seria Cool Blue Intense w szczególności przeznaczona jest dla kierowców lubiących wyróżniać się na drodze i stawiających na indywidualność, wygląd i charakter pojazdu.

Wśród najbardziej popularnych serii żarówek OSRAM nie można zapomnieć o rodzinie Ultra Life charakteryzującej się aż czterokrotnie dłuższą trwałością w porównaniu ze standardowymi produktami. Żarówki te opracowano przede wszystkim z myślą o kierowcach posiadających samochody, w których wymiana żarówki jest skomplikowana, a także tych, którzy jeżdżą przede wszystkim w dzień lub po dobrze oświetlonych drogach. Ponadto, dzięki dekoracyjnej srebrnej oprawce, produkty z linii Ultra Life idealnie sprawdzą się w nowoczesnych reflektorach. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest fakt objęcia ich aż 4-letnią gwarancją producenta.

Zostaw Komentarz