Bosch Car Service – zwiększ zyski swojego warsztatu

Tekst sponsorowany 19 paź 2021

Wedle planów Unii Eropejskiej w 2035 roku ma wejść w życie zakaz sprzedaży nowych samochodów osobowych napędzanych silnikami spalinowymi. W Norwegii popyt na auta elektryczne i hybrydowe rośnie tak szybko, że analitycy tamtejszego rynku twierdzą, iż ostatnie auto zasilane wyłącznie benzyna lub olejem napędowym zostanie w tym kraju sprzedane już za 7 miesięcy. To wyraźne znaki, że rynek motoryzacyjny jaki znamy, ulega istotnym przeobrażeniom, co siłą rzeczy będzie miało swe konsekwencje także dla działających na nim warsztatów samochodowych. Wygrają i zwiększą swe zyski te, które zawczasu do nadchodzących zmian się przygotują, na przykład korzystając z pomocy renomowanego partnera z ponad 100-letnim doświadczeniem na rynku motoryzacyjnym, jakim jest firma Bosch.

Gruntowne przekształcenia, jakie w niedalekiej przyszłości zajdą zapewne na europejskim, a w konsekwencji i na polskim rynku motoryzacyjnym sprawiają, że nadchodzi moment, gdy każdy właściciel warsztatu będzie musiał się mocno się zastanowić, co dalej – jak utrzymać się na rynku, a może nawet, korzystając z zawirowań na nim, umocnić swoją pozycję i zwiększyć zyski, jak pozyskać nowych klientów? Wydaje się, iż w czasach, gdy jedyną pewną rzeczą jest zmiana, nie warto liczyć, że „jakoś to będzie”. Tym bardziej, że dzisiejszy klient rynku motoryzacyjnego jest coraz bardziej skłonny do korzystania z najnowszych zdobyczy technologicznych i zdecydowanie lepiej być kilka kroków przed nim, niż podążać za jego wyborami. A zatem pora już zacząć myśleć, jaki ma być Twój warsztat za rok, za 5, 10 lub 15 lat, jaką grupę klientów chciałbyś obsługiwać, jakie auta naprawiać, jakie usługi oferować.

Najpierw jednak warto zastanowić się kim są Twoi obecni klienci. Odpowiedź na to kluczowe pytanie, pomoże bowiem ustalić kierunek działania. W wyborze drogi rozwoju pomocne powinno być też rozważenie takich oto kwestii:

  • Czy bazujesz na stałej grupie klientów, nie pozyskujesz nowych, nie prowadzisz aktywnych działań marketingowych? 
  • Czy wygląd serwisu nie przyciąga uwagi ewentualnych klientów i nie zachęca ich do umówienia się?
  • Zauważyłeś, że szybko rośnie liczba aut z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, ale auta te nie pojawiają się w Twoim warsztacie?
  • Czy tylko sporadycznie wysyłasz pracowników na szkolenia?
  • Dbasz o jakość usług, ale nigdy nie robiłeś analizy warsztatowej? 
  • Pozyskujesz nowych klientów, serwis też jest na bardzo przyzwoitym poziomie, ale brak Ci know-how (sprawdzonych rozwiązań, praktycznej wiedzy) i renomowanej marki, które pozwolą wydobyć pełen potencjał warsztatu?

Jeśli choćby na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś „tak”, warto dokonać zmian, wcześniej oczywiście rozważając rozmaite opcje. Jedną z nich może być przyłączenie się do znanej w całej Europie sieci Bosch Car Service, która zapewnia należącym do niej warsztatom wielorakie wsparcie. By dowiedzieć się jakiego jest ono rodzaju, na czym polega, na jakie korzyści można liczyć, wystarczy skontaktować się z administratorami sieci i porozmawiać. Rozmowa przecież nic nie kosztuje.

Tekst sponsorowany przez firmę Bosch

 

Zostaw Komentarz