12 miesięcy z żywiołami

09 gru 2015

Kalendarz IC 2016Wydanie kalendarza Inter Cars już od kliku lat stanowi wydarzenie nie tylko motoryzacyjne ale również, a może nawet przede wszystkim – artystyczne. Tym razem twórców zainspirowały żywioły.

Obrazy użyte w kalendarzu na rok 2016 są owocem niebanalnej sesji. Powstało w ten sposób dwanaście wysmakowanych aktów, które stanowią alegorię otaczających nas żywiołów.

Twórcą zdjęć jest Voyo Bąkiewicz, z którym Inter Cars współpracuje od kilku lat. Artysta przyznaje, że zadanie było trudne, bowiem żywioły trzeba było wyczarować w warunkach fotograficznego atelier. Użyty do jednego ze zdjęć ogień był jednak jak najbardziej prawdziwy, co wymagało od modelek hartu ducha podczas pozowania.

Twórcy kalendarza liczą, że spotka się on z uznaniem odbiorców, podobnie jak ubiegłoroczne wydawnictwo, nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Kalendarzy ZoomArt.

Kalendarz na rok 2016 został opatrzony nowym logotypem Inter Cars, którego premiera odbyła się podczas, obchodzonego na Stadionie Narodowym jubileuszu 25-lecia firmy. Ukaże się w nakładzie blisko 30 000 egzemplarzy i będzie dystrybuowany przez filie Inter Cars w kraju i za granicą. Do uczestnictwa w jego wydaniu zaproszono kluczowych dostawców, firmy: SKF, Contitech, Bosch, Castrol, Comma, TRW, Febi, Federal Mogul i Lumag.

 

Zostaw Komentarz