ABE – jakość potwierdzona laboratoryjnie

08 kwi 2022

Od tarcz i klocków hamulcowych oraz innych elementów układu hamulcowego oczekuje się parametrów zapewniających zatrzymanie auta w każdej sytuacji. Jakość części ABE została potwierdzona laboratoryjnie – informują przedstawiciele Inter Cars.

 

Elementy układu hamulcowego ABE spełniają oczekiwania kierowców poszukujących produktu zapewniającego pewność i bezpieczeństwo w każdej sytuacji na drodze, dlatego zarówno części hamulców tarczowych jak i bębnowych tej marki od wielu lat cieszą się uznaniem klientów Inter Cars, zarówno w Polsce, jak i innych krajach europejskich. Jak jednocześnie zapewnia firma Inter Cars, oferta ABE budowana jest tak, by dostarczane na rynek produkty spełniały wszystkie normy. Począwszy od etapów projektowania i wdrożenia, poprzez wszystkie procesy produkcyjne zapewniana jest najwyższą jakość, a dzięki nadzorowi profesjonalnych laboratoriów użytkownicy mają zagwarantowaną kontrolę wszystkich elementów na wielu płaszczyznach po to, aby finalny produkt był bezpieczny oraz powtarzalny.

Rygorystyczne badania

W procesie ciągłego doskonalenia elementów układów hamulcowych ABE i we współpracy z laboratorium badawczym Intermeko Europe, wprowadzono wielostopniowy system zapewnienia jakości, na który składają się m.in.:

  • badania materiałowe prototypów,
  • badania parametrów geometrycznych próbek produktów,
  • restrykcyjna kontrola jakości dostaw przed wprowadzeniem do sprzedaży,
  • analiza RCA, czyli badania przyczyn zużycia części układu hamulcowego.

Wypracowana wysoka jakość produktów ABE wynika z systematycznej kontroli jakości części układów hamulcowych jeszcze przed wprowadzeniem do sprzedaży. W ramach tej kontroli przeprowadzane są:

  • pomiary parametrów geometrycznych – kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania poszczególnych części układu hamulcowego,
  • badanie struktury metalograficznej pozwalające na wykrycie niepożądanych zanieczyszczeń, a także weryfikacja poprawności obróbki materiału w procesie produkcyjnym,
  • badania wytrzymałościowe, mające zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników pojazdu,
  • badania ciśnieniowe, kontrolujące szczelność elementów układu hamulcowego oraz ich wytrzymałość,
  • badanie stabilności współczynnika tarcia podczas cyklicznego hamowania w warunkach podwyższonej temperatury okładzin.

Certyfikowane fabryki

W uzyskiwaniu poprawnych parametrów szczególne znaczenie ma dobór odpowiedniego materiału do wyrobu elementów ciernych, dlatego raporty z badań są omawiane z fabrykami, w celu wprowadzania zmian i udoskonalania produktów, aby do sprzedaży trafiały wyłącznie części spełniające odpowiednie normy jakościowe.

Podsumowując, ABE to jakość weryfikowana w instytutach technicznych i laboratoriach oraz stale kontrolowana przez laboratorium Intermeko Europe. Powtarzalność wyrobów możliwa jest dzięki współpracy z certyfikowanymi fabrykami, gwarantującymi pewność dostaw i wysoki standard wykonania.

Zostaw Komentarz